חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מתחט
טריטון‏
דילייני, סמיואל ריי , טריטון‏
שם ספר:   טריטון‏
שם מחבר:   סמיואל ריי דילייני
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

ברון הלסטרום הוא מאהב מצוין, ואין פלא: כחמש שנים שימש זונה על הירח ושירת את הנשים שנזקקו לו. עם זאת, הוא מתקשה בהיבטים אחרים של היחסים עם בני-אדם, ובעיקר סובל עקב כישלון מאמציו ליצור קשר עמוק עם האמנית שהתאהב בה, "העוקץ". האומנם רק באשמתו? כשהתברר לו שמקצת מכשלונו נעוץ בכך ש"העוקץ" מעדיפה נשים, דחפה אותו אהבתו העזה להחליף את מינו.

החברה האנושית שמצייר סמואל ר. דילייני בטריטון כבר יישבה את רוב כוכבי-הלכת והירחים, אך הקידמה אינה כרוכה באושר: חברה זו אכזרית, אלימה ומנוכרת. גדולתו של הספר נעוצה בתיאור המרתק של חברת-עתיד זו – על דקויות הלשון והמינהגים, על התלבושות, האיפור והמסכות המקובלים בה – אך בעיקר בכך שהוא גורם לקורא לחוות את רגשות גיבוריו בעוצמה, שסופרים מעטים הצליחו להשתוות אליה. לשיאה מגיעה יכולת זו בתיאוריו של דילייני את שטף הרגשות העובר על ברון כשהוא הופך מזכר לנקבה.

טריטון הוא ספר חובה לא רק לשוחרי המדע הבדיוני, אלא גם לאוהבי הלשון והספרות, שימצאו בו עלילה וסיפור רב-עוצמה, תיאורים נפלאים, ואף ניתוח מרתק, בשני הנספחים שצורפו אל הספר, של שאלת המדע הבדיוני בכלל ושאלות לשוניות בפרט.

 

סמואל ר. דילייני נולד ב-1942 ברובע-הכושים הרלם בניו יורק. הוא זכה ארבע פעמים בפרס "נבולה" – פעמיים על הספר הטוב ביותר ופעמיים על הסיפור הטוב ביותר. עם אשתו, המשוררת מרילין הקר, ערך את הרבעון למדע בדיוני קוורק.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ