חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מתחפ
פורעי החוק‏
היגינס, ג'ורג' וינסנט , פורעי החוק‏
שם ספר:   פורעי החוק‏
שם מחבר:   ג`ורג` וינסנט היגינס
שנת הוצאה:   1995
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

בפורעי החוק, הפושעים הם חצי תריסר גברים ונשים צעירים, משכילים מאוד, מהם בעלי שכל מבריק, בנים להורים אמידים ומצליחים. תחילה הם שודדים מכוניות משוריינות, ובהמשך מגיעים לרצח רב-קורבנות. במשך שבע שנים מתאמצת המשטרה לעלות על עקבותיהם, ולבסוף מובאים ארבעה מהם למשפט.

אף כי זה עשוי להישמע כסיפור שמרני למדי על שוטרים ושודדים, אין הדבר כך. ההבדל העיקרי הוא באופן שבו הסיפור נגול. היגינס הוא אמן העקיפין, מעטים מבין גיבוריו אומרים את מה שהם באמת חושבים או מתכוונים לומר, והוא נמנע ביודעין מסצינות-שיא אלימות, <st1:personname w:st="on">אשר סופרים פחותים ממנו להוטים אחריהן.

ג'רוג' ו. היגינס אינו שש להיקרא סופר מתח, בטענה שיש משהו מגביל בתווית זו, וכי הנושא שלו הוא הקומדיה האנושית. ואכן, היגינס איננו אגתה כריסטי או פ.ד. ג'יימס, אבל גיבוריו הראשיים אלימים, נוכלים כלכליים או פוליטיים – ורודפיהם. אפשר לומר שהיגינס הוא סופר מתח שהוא גם רומניסט מעולה, ואין בכך משום סתירה. לפעמים, כמו בספר זה, הוא גם סופר מוסרי מאוד.

פורעי החוק מ<st1:personname w:st="on">אשר מחדש את כושרו המדהים של היגינס במסירת נוסח דיבור ואת יכולתו לבנות רומן על בסיס כמעט בלעדי של דו-שיח, כשהפעולה מתוארת בפשטות תמציתית, או מסופרת לאדם אחר.

"יש שפע של כותבים מוכשרים בשטח, אבל ג'ורג' ו. היגינס הוא סופר גאוני" – ג'וליאן סימונס.

ג'ורג' ו. היגינס , לשעבר התובע המחוזי של בוסטון ועיתונאי, נחשב למתעד מבריק של העיר בוסטון ותככיה. בזמורה-ביתן ראו אור גם ספריו מתחזים ושנים נפלאות.בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ