חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםק
קאמלוט השחורה‏
קייל, דאנקן , קאמלוט השחורה‏
שם ספר:   קאמלוט השחורה‏
שם מחבר:   דאנקן קייל
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

"אחד מסיפורי המצור הטובים ביותר מאז תותחי נאבארון." (טיים)

 

אין זה סיפור בדיוני – קאמלוט השחורה היתה קיימת במציאות: טירה נאצית סודית חבויה בהרים, שבה שיחק הימלר את תפקיד המלך ארתור, ואילו היידריך, קאלטנברונר וקצינים אחרים מצמרת הס"ס שימשו כאבירים סביב שולחנו העגול.

בראשית 1945, עם תבוסתה הממשמשת של גרמניה, לא יכול עוד הימלר לשגות בהזיותיו ההיסטוריות. בקאמלוט השחורה טמונים מסמכים סודיים ביותר, אמיתיים ומפלילים, הקשורים באישים ובמפעלים בבריטניה ובארצות הברית, בעזרתם מבקשים הנאצים להגביר את חשדו הכרוני של סטאלין בבריטניה ואמריקה ולתקוע טריז בין בעלות הברית. הבלדר נבחר. קצין ס"ס מאוכזב, שעברו האישי קשור בקאמלוט השחורה ושיד הגורל, כורכת אותו עם עיתונאי אירי חטטן שנהפך לסחטן.

 

גורל טירתו של הימלר, עם הארכיון הסודי שלה, הוא אחת הפרשיות המוזרות והפחות ידועות של סוף מלחמת העולם השנייה. סיפורו של דאנקן קאיל מבוסס על רקע היסטורי זה, שאחריו התחקה במשך שנים. "שמעתי לראשונה על 'הרשימה הלבנה' הנאצית כששירתי במודיעין הצבאי הבריטי," מספר קאיל. "אבל הסיפור עצמו עלה כשנסעתי לראות את הטירה העתיקה של הימלר, ושם, במגדל הצפוני העגול, ראיתי את שרידי חלומותיו המוזרים ושמעתי על מה שהתרחש שם ביום-שישי-הטוב של 1945..."

 

דאנקן קאיל, יליד ברדפורד, יורקשיר, קנה לו את מקומו כאחד מסופרי המותחנים הטובים בעולם, בשורה אחת עם אליסטר מקלין, ונחשב לסופר של מותחים ל"אדם החושב". ספרו סימאון, ראה אור בעברית בהוצאת זמורה-ביתן.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ