חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מתחפ
פארק גורקי‏
סמית, מרטין קרוז , פארק גורקי‏
שם ספר:   פארק גורקי‏
שם מחבר:   מרטין קרוז סמית
שפת מקור:   אנגלית
 

תחת שכבת השלג בפארק גורקי במוסקבה מתגלות שלוש גופות מושחתות. חוקר מקרי הרצח הראשי, ארקאדי רנקו, בא למקום, לקריאתו של סוכן הקא-ג-ב, הסרן פריבלודה, ומבין מיד שאין המדובר ברצח רגיל.

מרטין קרוז סמית מטפל בעלילה המורכבת ורבת-התפניות ביד אמונה וברוב כישרון. הוא יצר דמויות חיות, אמינות ומשכנעות מאוד. אך "בין כל המעלות הרבות של הספר, אולי הטובה מכולן היא תחושת המציאות. יותר מכל רומן מערבי אחר, רומן זה מעביר הרגשה חיה מאוד של רוסיה הסובייטית, של בירתה, של מצבי-רוחה ושל אנשיה."   (בוק וורלד)

 

המבקרים התלהבו מפארק גורקי מיד עם הופעתו והעתירו עליו שבחים ללא סייג.

"זה הרבה יותר מספר מתח גרידא." (טיימס)

"ספר המזנק היישר לפיסגה של קבוצת ספרי המתח הבינלאומיים." (גארדיין)

"משובח ביותר." (ניו יורקר)

פארק גורקי הוא ספר מעולה... הוא מעולה מבחינת תחושת התעלומה שבו... מעולה מבחינת קצב הסיפור... מעולה בתיאור האווירה של מוסקבה." (ניו יורק טיימס בוק רוויו)

"ספר שכולו הנאה." (ניו סטנדרד)

"עיון מבריק בטיבם של שירותי הביון והביטחון... הצלחה רבת דמיון... כתוב נפלא." (סאנדיי טיימס)

"רומן כה מרתק ומקורי... לעולם אינך יודע מה תהיה התוצאה. זוהי פאנורמה רחבה של החברה הסובייטית ומבט סטירי על המוסדות הרוסיים ואמריקאיים גם יחד... גם קוראים שבדרך-כלל אינם קוראים ספרי מתח, יימשכו לרומן זה." (פאבלישרס ויקלי)

"אינני יודע איך מרטין קרוס סמית הצליח לעשות זאת. הוא קלט את האווירה האמיתית של החיים הסובייטיים... זהו הישג מופלא." (אריק דה מוני, כתב בי-בי-סי במוסקבה).

 

מרטין קרוז סמית גדל בפילדלפיה. היה עיתונאי ועורך ובשנים האחרונות עוסק בכתיבת ספרים בלבד. את פארק גורקי כתב לאחר עבודת מחקר במשך שמונה שנים.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ