חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מתחנ
נובה‏
דילייני, סמיואל ריי , נובה‏
שם ספר:   נובה‏
שם מחבר:   סמיואל ריי דילייני
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

 

"ישנן כמה דרכים שבהן אפשר לקרוא את נובה: כסיפור הרפתקה בין-כוכבית עשיר עלילה ומהיר; כאלגוריה מיסטית/מיתית של מעין חיפוש אחר הגביע הקדוש; כרומן מודרני הכתוב בשפת המדע הבדיוני... ובו יריעה רחבה של חוויה אנושית, הכוללת סבל עז... הקשר שבין אדם ומכונה, חוויית הסמים, חוויית היצירה – ויחסי גומלין אישיים, ובהם גילוי עריות ורצח, אב – בן, מנהיג – מונהג, אדם – חיה ועוד ועוד." (פנטזי אנד סיינס פיקשן)

 

בכתיבה עשירת דמיון וסמלים, שבזכותה נערץ דילייני גם על קוראים שאינם אמונים על קריאת מדע בדיוני, מביא נובה תמונה חיה ושלמה מאוד של חברת העתיד הבין-כוכבית. תאוות נקם עזה דוחפת את הקברניט פון ריי לצאת למסע רב סכנות בחיפוש אחר חומר יקר הנמצא בתוך לבה של שמש מתפרצת. קבוצה מגוונת וססגונית של הרפתקנים-נודדים מהגלקסיה נאספים תחת דגלו של פון ריי, וביניהם "עכבר", הצועני הצעיר המפיק צורות נפלאות מהנבל שלו; התאומים אידאס וליקאוס, הבאים מהמושבות החיצוניות, האחד שחור והאחר לבקן, וקאטין, המלומד שנולד על הירח ואוהב ירחים.

עתידה של הגלקסיה כולה מוטל על כף המאזניים. אולם בהשגת המטרה נידון הקברניט פון ריי לחיות את שארית ימיו עם הרעשים והמראות של נובה המתפוצצת, ולקלוט דרכם את העולם.

 

סמואל ר. דילייני נולד ב-1942 ברובע הכושים הרלם בניו יורק. הוא זכה ארבע פעמים בפרס "נֶבּוּלָה" – פעמיים על הספר הטוב ביותר ופעמיים על הסיפור הטוב ביותר. ערך עם אשתו, המשוררת מרילין הַקֶר, את הרבעון למדע בדיוני קוורק.

ספריו, טריטון, ומהעיר הדוממת, הופיעו גם הם בזמורה-ביתן – מוציאים לאור.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ