חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםמ
משימתו של המתרגם הזה
חזק-לואי, טוד , משימתו של המתרגם הזה
שם ספר:   משימתו של המתרגם הזה
שם מחבר:   טוד חזק-לואי
מו"ל מקור:   זמורה
שנת הוצאה:   2008
שפת מקור:   אנגלית
 מאפה מקולקל בקפיטריה של "יד ושם" מוביל לקטטה דו-לשונית בוטה בין תייר אמריקאי לקופאי ישראלי; עיתונאי מכין כתבה על חברת דיאטות שנעזרת במאבטחים צמודים להגנה על אכלני-יתר מפני עצמם; ארנק סורר שאבד מוציא את בעליו מדעתו בשעה שהעולם כולו עד לחורבן הגדול בתולדותיו; ראיון עבודה מוזר שהופך לטיפולי עלול להוביל לגילויים מזיקים; בטלן מוצא את עצמו משמש כמתרגם בכנס משפחתי עכור של משפחה מסוכסכת; חובב ספורט מערער את שגרת חייו של עמיתו לעבודה; נדודי שינה טורדניים מובילים רופא עיניים אל מותו.

משימתו של המתרגם הזה הוא קובץ סיפורים מצחיק, סבוך, אינטליגנטי ואנושי עד כאב, המסמן את לידתו של סופר בעל כישרון נדיר. בסגנון כתיבה חסר מעצורים מתאר טוד חזק-לואי דמויות נואשות שעוברות חוויות אבסורדיות ותפניות לא צפויות.

חדת תפיסה, מתוזמנת, נוקבת, מגנטית וממשית כפי שרק ספרות יכולה להיות, כתיבתו של טוד חזק-לואי משקפת את הפרדוקסים של התקופה שאנו חיים בה.

"סיפורים מענגים ומקוריים מאת סופר חדש, כישרוני להדהים: קלילים במודרניות שבהם, קלאסיים בקולם הבוטח ושזורים בנימה דקה של חמלה ואירוניה."                (מייקל שייבון)

"אין מקום לספק ב<st1:personname w:st="on">אשר למקוריותו המתפרצת של המחבר: עירוב של שנינות קונדסית, כתיבה מפתיעה וחתרנית ומטרה נעלה... הכתיבה של חזק-לואי גולשת מסאטירה חברתית למעורבות חובקת כול."                                                                  (ניו יורק טיימס)

"בזכות כושר-ההבחנה החד של חזק-לואי הסיפורים שלו מצחיקים כל כך."     
                                                                                                
(שיקגו טריביון)

"אלגוריות שונות על החיים המודרניים, תמהיל פרובוקטיבי של הגלובלי עם האישי, שתוצאותיו נועזות, לרוב משעשעות ביותר. הנושאים שחזק-לואי בחר מקוריים, וסמיכותם זה לזה עוצרת נשימה."                                                          (טיימס ליטררי ספלמנט)

טוד חזק-לואי , יליד דטרויט, הוא מרצה לספרות עברית מודרנית באוניברסיטת פלורידה. את שנת השבתון הנוכחית שלו הוא עושה בישראל עם אשתו ושתי בנותיו.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ