חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםמ
מדבר הטטרים‏
בוצאטי, דינו , מדבר הטטרים‏
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

 

קצין איטלקי צעיר, ג'ובני דרוגו, יוצא לקראת "חייו האמיתיים" בלב מלא תקוות נאצלות ומוצא את עצמו מוצב במבצר גדול רחוק ומנותק, בלי יכולת להימלט. הוא שוקע באפאתיה, אחר כך ביאוש, וסופו שהוא מת מבלי לרדת אל תכלית חייו וטעמם. הנושא המרכזי של בוצאטי הוא נטישת החברה המקובלת למען הרפתקה – נטישה המסתיימת בבידודו הסופי של הגיבור. בצאטי רואה את הקיום כניסיון מר, בלתי-נמנע ומפוכח, הנתון לחסדי כוחות שרירותיים; אך הוא מודע בבהירות לסיבות סבלו של האדם: הזמן הזורם והמדכא באכזריותו, המחלה, ואיתה המוות.

 

עלילתו הפשוטה-לכאורה של מדבר הטטרים – מוצב קדמי המצפה להזדמנות להוכיח את גבורתו, הזדמנות שלעולם אינה מתממשת – מקבלת משמעויות קפקאיות ורומזת על אמיתות עמוקות, שהמשטר באיטליה בשנים ההן לא איפשר לבטאן ישירות.

 

סוד קסמה המרתק של היצירה ביפי הפרוזה שלה, בפיוטיות שבה, במיבנה המושלם. כוחו של בוצאטי בכך שהעמיד את דמותו של האדם האוניברסלי, ושתל אותו בסביבה המוכרת לכולנו. חוסר התכלית, הטקסים הריקים והעקרים שבהם ממלא אדם את חייו, אווירת השיממון, הייאוש המודקח, אזלת היד – כל אלה עושים את מדבר הטטרים לרומן המטלטל את נפשו של הקורא.

 

דינו בוצאטי , מגדולי הסופרים האיטלקים בזמננו, משך את תשומת לבם של חוגים ספרותיים באיטליה ובעולם עם פרסום מדבר הטטרים בשנת 1940, ערב הצטרפותה של איטליה למלחמת העולם השנייה.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ