חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםג
גילוי עיניים‏
וארלי, ג'ון , גילוי עיניים‏
שם ספר:   גילוי עיניים‏
שם מחבר:   ג`ון וארלי
שנת הוצאה:   1987
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

  מה קורה לאדם המבקש לבלות סוף-שבוע נעים בתוך גוף אריה, ובשובו מחופשתו הוא מגלה כי ילד שובב לחץ על איזה מתג ואין שום אפשרות להחזיר אותו לתוך גופו האנושי, כך שהוא נאלץ לשהות זמנית בתוך מחשב? ומי האיש שלא יתקנא באמן, המסוגל לחולל סערות כאוות נפשו? אלה הן רק שתיים מעלילות סיפוריו המדהימים ("משיכת יתר בבנק הזיכרון" ו"רוח רפאים מקנזאס") של ג'ון וארלי, המרוכזים בספר זה. בסיפור "פשיטה אווירית", למשל, מתוארת חטיפת מטוס הנראית הגיונית למדי, וב"מוכרחים לשיר, מוכרחים לרקוד" נפרשת תמונת עולם הפופ והבידור של העתיד בצורה משכנעת.

כזה הוא העולם העתידני שיצר הסופר המחונן ג'ון וארלי – עולם מוזר, שבו הנדסה גנטית, חילופי מין, תענוגות ועיסוקים מופלאים הם עניין שבשיגרה. תשעה הסיפורים המקובצים כאן – ביניהם גם שלושה סיפורי אהבה יוצאי-דופן ("קיץ נסוג", "החור השחור עובר" ו"בתוך הקדירה") וסיפור אסון בין-כוכבי ("בטרקלינם של מלכי המאדים") הם מן המלהיבים בסיפורת הבדיונית של ימינו. הסיפור שעל שמו נקרא הקובץ – גילוי עיניים – מטפל בתקשורת העל-חושית בתנופת דמיון ובהעמקה רעיונית, היוצרות חוויה בלתי נשכחת אצל הקורא.

דמיון, כישרון ועמקות אלה הם המאפשרים לג'ון וארלי ליצור עולם עתידי מרתק, ולהמחיש כיצד ירגישו בני האדם בעתיד זה.

 

ג'ון וארלי פירסם בכתבי-עת רבים המוקדשים לסיפורת בדיונית ובאנתולוגיות מובחרות. הוא מתגורר במדינת אורגון, ארה"ב. בזמורה-ביתן יצא לאור ספרו טיטן.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ