חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
קונסטאן, בנז'מן , אדולף‏
שם ספר:   אדולף‏
שם מחבר:   בנז`מן קונסטאן
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   1990
שפת מקור:   צרפתית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

"אף כי את עיקר זמנו בילה בנז'מין קונסטאן בעיסוקים פוליטיים ולא בכתיבה ספרותית, יצירה אחת, אוטוביורפית למחצה וקצרת-יריעה – אדולף - היא יצירת-מופת. סיפור זה שלו, פרשת-אהבה בין גבר צעיר לבין אישה המבוגרת ממנו בעשר שנים – כה אופייני לאין-ספור פרשיות-אהבים שבמהלכן קצה נפשו של הגבר באישה, ככל שאהבתה הטראגית אליו מתעצמת ומעמיקה – מאחד בתוכו תמציתיות חורה עם תובנה מרשימה בעמקותה. אין זו ספרות רומנטית. שום אשליות אינן פורחות בה. ביצירה זו קונסטאן מבוגר מדורו וגם מקדים אותו, כי בה גילה יכולת ניתוח פסיכולוגי, מנוכרת ומדויקת" (ג'. ב. פריסטלי).

בנז'מין קונסטאן, נולד בלוזאן, שווייץ ב-1767 ומת בפריז, צרפת ב-1830. הוא היה הוגה דעות, ליבראל לוחם, מדינאי רב-פעלים, איש סאלונים ומאהב נודע של שתי הנשים היותר מפורסמות בדורו – מאדאם רקאמייה היפה ומאדאם דה-סטאל האינטלקטואלית. אבל את הנצח קנה בזכות אדולף.

חוקר הספרות הצרפתית פרופסור ל. קאזאמיאן כתב: "אדולף הוא יצירת-מופת שמנצלת את עוצמת הבינה וההשכלה הקלאסית כאיזמל לניתוח הנושא המורבידי של האני-החצוי. שום דבר אינו צלול יותר, קרוב יותר, מפוכח יותר מעיון זה באופי ההססן שאינו מסוגל להיחלץ מאהבת-המוות הרעילה ונפתוליו להשתחרר מכבלי הלב התמים שכבש – ושבר".

קונסטאן צייר בדקות אלגנטית, בשקיפות של בדולח ובצמצום נזירי פרשת אהבה סבוכה שהחלה כשעשוע וכלתה כמוות.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ