חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ג
ג'ינגיס ח'אן
ג'ק ותרפורד
השם ג`ינגיס ח`אן מעורר אצל רבים אסוציאציה של ברברי קשוח וצמא דם הרוכב בראש כנופיה אכזרית של לוחמים נוודים למסע ביזה של עולם התרבות. אך האמת המפתיעה היא שג`ינגיס ח`אן היה מנהיג בעל חזון, שכיבושיו קישרו את אירופה הנחשלת בימיו עם התרבויות המשגשגות של אסיה והובילו לפריחה חסרת תקדים של טכנולוגיות, סחר ורעיונות. ג`ק ותרפורד הוא החוקר המערבי היחיד שזכה לחדור אל "הטאבו הגדול" של המונגולים - מקום הולדתו של ג`ינגיס ח`אן והאזור האסור שבו נקבר. ותרפורד מתחקה אחר סיפורם מעורר ההשתאות של האיש וצאצאיו, כיבושיו והדרך שבה שינו את פני העולם.
ג'אנג שואה-ליאנג, הגנרל שלא נלחם
אהרן שי
סיפורו המוזר של "המרשל הצעיר" הסיני־מנצ`ורי יליד 1901, שהתמכר לאופיום אך גבר עליו; שאהד את הפשיזם, אך משזה הרים ראשו בסין בחסדי היפנים, ניסה לחסלו ולו במחיר שיתוף פעולה עם הקומוניסטים; שהעריץ וחמד נשים רבות, אך רק לאחת, יפה וכריזמטית — אשת מפקדו ויריבו — היה מוכן לציית.
מרגלית, עתניאל , גויי הים‏
גויי הים‏
עתניאל מרגלית
הספר עוסק בחקר המשקעים הספרותיים של תרבויות גויי הים שנשתקעו במקרא. נבחנות התגליות הארכיאולוגיות של העשור האחרון החושפות את תרומת התרבות החומרית של עמים אלה לעם ישראל, וההשלכות לחקר המקרא וההיסטוריה המקראית הנובעות מהם.
יבין, חיים , גחלת לוחשת‏
גחלת לוחשת‏
חיים יבין
זה סיפורם של העולם וסיפורם של הנשארים נוכח האקסודוס הגדול של יהודי ברית המועצות. יומן מסע בקהילה ענקית, בזמן של נקודות מפנה בתולדותיה וביקור מאוחר אצל כמה מהגיברים כאן, בביתם החדש.
מק סמית, דניס , גריבלדי ג
גריבלדי ג`וספה‏
דניס מק סמית
ג`וספה גריבלדי, גיבור מובהק, הכוח המוביל והדמות המרכזית באיחודה של איטליה היה מנהיג מלידה, אמיץ, בעל הופעה כובשת ואישיות רבת עוצמה, מצביא שסחף אנשים ללכת אחריו בסכנת מוות ואשר היו נאמנים לו גם בשעות מצוקה קשות. יחד עם זאת היה איש של ניגודים
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ