חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מחלוקת המשיח
ישראל קנוהל
מחלוקת המשיח: למי מחכים היהודים? מציג את הגישות השונות, לפעמים הפוכות, לבוא המשיח, ואת המחלוקות החריפות שהתלוו להן. הוא שופך אור חדש ודרמטי על נבואות החורבן והנחמה, על משפטו הרה הגורל של ישו ועל האופן שבו המציאות בת זמננו מהדהדת את ההיסטוריה.
מתי ואיך חדלתי להיות יהודי
שלמה זנד
מי נחשב ליהודי בתחילת המאה ה-21? זה שרואה בעצמו יהודי או זה שאחרים מכנים אותו כך? מה משמעותה של זהות יהודית ועל אילו סוגי זיכרון היא מבוססת? האם קיימת איזושהי תרבות יהודית חילונית המשותפת לאלה הרואים בעצמם יהודים? מהו ההבדל בין להיות יהודי לבין להיות ישראלי?
מלכודת הדבש והעוקץ בקבלה
טוני לביא
ד"ר לביא, שנחשב לחוקר ראשון במעלה בקבלת הרב אשלג, חקר בספרו מלכודת הדבש והעוקץ בקבלה את סודות המסע האלוהי־אנושי והתמקד בעיקר בשאלה האנתרופולוגית — נפתולי האדם וחיבוטי נפשו בבקשת תיקונו הפנימי והשתוקקותו לאלוהיו.
שליט, לוי , מאידך גיסא‏
מאידך גיסא‏
לוי שליט
המאמרים המאוחרים של לוי שליט שקובצו כאן עוסקים בהיבטים השונים של הגותו: הדואליזם היהודי – "הכניסה לעולם" בלי לוותר על דביקות במסורת היהודית; השונות היהודית בגולה; חקר שפינוזה; הזרמים ביהדות המודרנית; קיום תרבותי יהודי; ציונות ומדינת ישראל.
מאין באנו
ישראל קנוהל
האם סיפור יציאת מצרים הוא אגדה או מציאות היסטורית? כיצד נוצר עם ישראל העתיק, ומה מקורו של השם "ישראל"? האם אכן היה משה נביא־שליח, ומה חלקו בהתהוותה של האמונה המקראית?
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ