חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות מקורמ
מה שרציתם
שיף, אגור , מה שרציתם
שם ספר:   מה שרציתם
שם מחבר:   אגור שיף
שפת מקור:   עברית
 
 

יודי מורן, קבלן תל אביבי מצליח, וזיגי בן-ארצי, קולנוען הצמא להכרה, מתמסרים לפרויקט הגדול בחייהם: שחזור עיירה יהודית שנמחקה מהמפות ומספרי ההיסטוריה על פסגת גבעה בשומרון.  בה בעת נסחפת אמו הקשישה של מורן, מלה מרמלשטיין, אל תוך מערכת יחסים סוערת עם מאהב מסתורי הפוקד את חלומותיה.

אל תוך ציר עלילה זה נשזרים סיפורי יחסיהם של בן-ארצי ואשתו, מורן ושותפו המפוקפק, וכן קורותיה של איה, צעירה בודדה, המוצאת את גאולתה במקום בלתי צפוי. 

בהומור דק משולב בריאליזם קצבי טווה המחבר עלילה עשירה ורבת רבדים הנפרשת בין החגיגה התל-אביבית שמעליה מרחפת אימת הטרור לאותה עיירה מזרח-אירופית שכוחה, ובתוך כך חושף תמונה אירונית של החלום הציוני כולו.

 

זהו הרומן השני של אגור שיף. הרומן הראשון שלו, "הרגלים רעים" (זמורה-ביתן, 2004), כמו גם סיפוריו הקצרים ("סיפורים לנסיעות קצרות", "חיות מתות ומזג אוויר") קצרו תשבחות רבות.

 

מתוך הביקורות על ספריו הקודמים של אגור שיף:

"שקעתי בסיפור שכבר שבה אותי כליל בעלילתו המותחת ובקצבו המקורי, המקוטע והשוטף כאחד, ובשנינותו ובהומור שבו, שמיטיב כל כך לנחם... קריאה מהירה, קלה ומהנה, ועם זאת מתלווה אליה הערכה רבה והולכת אל הסופר, שיודע לשלב כך קלילות עם רגישות."

אילנה המרמן, מוסף ספרים, הארץ

 

"ספר חכם, מצחיק, נוגע ללב, הנקרא בנשימה אחת...תחת חזותו הקלילה, הכמעט-מתנצלת, מסתתרים סיפורים שאפשר לקחת למסע הגדול המוכנה "חיים".

בתיה גור, הארץ


לעמוד הסופר
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ