חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםא
אמא ומשמעות החיים‏
יאלום, ארווין , אמא ומשמעות החיים‏
שם ספר:   אמא ומשמעות החיים‏
שם מחבר:   ארווין יאלום
מו"ל מקור:   כנרת
שנת הוצאה:   2000
שפת מקור:   אנגלית
 

בספר אמא ומשמעות החיים שוב מתגלה ארווין יאלום – מחבר הריפוי של שופנהאואר, כשניטשה בכה, על הספה, תליין האהבה ומתנת התרפיה – כחוקר אמיץ של נפש האדם, בעת שהוא מנחה את מטופליו – ואת עצמו – בדרך אל התמורה הגדולה. בכושר ביטוי, בפירוט רב ובכושר אבחנה חד עין, מציע לנו יאלום מבט ראוי להפליא, וכמעט אסור, אל לבו של המטפל ואל נפשו, ומציג לפנינו שורה ארוכה של דמויות הנחקקות בזיכרון – פולה, "פילגש המוות" של יאלום; מירנה המצותתת, המעניקה משמעות חדשה למושג החיסיון של המטופל; מגנוליה, שיאלום משתוקק לשפוך את כל צרותיו אל חיקה השופע, בה בשעה שהוא מבקש להקל על כאביה היא; איירין, מלכת הקרח הזועמת, הכופה על יאלום להתמודד עם חייו ומלמדת אותו שיעור בלתי נשכח באמנות הטיפול; ואמא – קשת המזג, השתלטנית, החונקת את בנה באהבה ובמורת רוח – החודרת לחלומותיו ורומסת את מחשבותיו.

אמא ומשמעות החיים היא יצירה של תובנה ודמיון נדירים, משעשעת עד בלי גבול ומעמיקה כאחת. המצטרפים לחוק קוראיו של יאלום יתענגו לגלות את ההנאות המיוחדות שהמטפל עתיר ההבנה, החמלה והמסירות מלווה בהן את אמנות הכתיבה. ומעריציו הוותיקים יתענגו בוודאי על הדרכים החדשות שמצא יאלום לתאר את הפוטנציאל היחיד במינו הטמון ביחסי אדם עם חברו.

ארווין ג' יאלום – מחברם של כמה ספרים רבי-מכר, וכן שורה ארוכה של ספרי לימוד בפסיכותרפיה שהפכו זה כבר לקלסיקה - הוא פרופסור בדימוס לפסיכיאטריה באוניברסיטת סטנפורד. הוא מתגורר ועובד בפאלו אלטו, קליפורניה.

"ארווין יאלום ממשיך להדהים אותנו. החיוניות, הרהיטות, התבונה, האומץ והיכולת להקשיב וללמוד – אל אלה מטביעים את הספר הזה בחותם בל יימחה."

(לסטון היונס, פרופסור לפסיכיאטריה, בית הספר לרפואה של הרווארד ובית החולים של קיימברידג'.)

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ