חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות מקורה
הרגלים רעים‏
שיף, אגור , הרגלים רעים‏
שם ספר:   הרגלים רעים‏
שם מחבר:   אגור שיף
שנת הוצאה:   2004
שפת מקור:   עברית
 


ג'ורג' לילי, מוותיקי הבולשת הבריטית בפלסטינה, עובד כשוער בחניון בית חולים בלונדון; אלימלך בן-ציון, איש לח"י לשעבר, מביא את בנו עמירם לניתוח באותו בית חולים. הפגישה בין שני האויבים מן העבר מובילה אותם להרפתקה סהרורית ברחובות לונדון, שבאמצעותה הם מנסים להחיות את "הימים הטובים ההם", הימים הפרועים של סוף תקופת המנדט.

בתוך העלילה הקצבית נשזרים גם סיפוריהם של אמיל חורי, קצין משטרה ישראלי שנשלח ללונדון להחזיר ארצה סוחר סמים; אנאבל, נערת רחוב ופילוסופית לעת מצוא; ומוניקה ליץ, קצית קישור בסקוטלנד יארד, שהיא גם שחקנית שייקספירית חובבת.

זהו הרומן הראשון של אגור שיף, אשר שני קובצי סיפורים שלו כבר זכו לשבחי הביקורת ולפרסים ספרותיים. בסגנון כמו-קולנועי סוחף מוביל אגור שיף את הקורא בנפתולי עלילה הנעה בין קומדיה שחורה לדרמה ריאליסטית, בין עובדות היסטוריות לפירורי אגדות מקומיות, בין להטה של תל אביב לקרירותה של לונדון, בין כאבי הגורל לניצחון צירופי המקרים.

מתוך הביקורות:

"שקעתי בסיפור שכבר שבה אותי כליל בעלילתו המותחת ובקצבו המקורי, המקוטע והשוטף כאחד, ובשנינותו ובהומור שבו, שמיטיב כל כך לנחם... קריאה מהירה, קלה ומהנה, ועם זאת מתלווה אליה הערכה רבה והולכת אל הסופר, שיודע לשלב כך קלילות עם רגישות."

אילנה המרמן, מוסף ספרים, הארץ

"סיפור פתלתל ומשעשע, זורם וקריא להפליא וגם שנון ומחוכם.
רנה ורבין, העיר

"ספרו החדש של אגור שיף הוא תענוג קריאה אמיתי... שיף שבה את הקוראים ביכולתו המדהימה כמספר סיפורים מוכשר היוצר מישלב מורכב של דמויות אנושיות הנזרקות למצבים אבסורדיים."

רווה שגיא, צומת השרוןבניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ