חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןביוגרפיותו
ויקטור הוגו‏
רוב, גרהם , ויקטור הוגו‏
שם ספר:   ויקטור הוגו‏
שם מחבר:   גרהם רוב
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   2004
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

כאשר מת ויקטור הוגו בשנת 1885, והוא בן 83, הוא היה הסופר המפורסם ביותר בעולם. בהיותו על ערש דווי עקבו עיתונים בכל אירופה וצפון ארצות הברית אחרי מאבקו במחלה שהכריעה אותו לבסוף. ויקטור הוגו – משורר, סופר, מחזאי, פולמוסן וצייר – הפיק כמות אדירה של יצירות, שנעו בין הנעלה ביותר לבלתי מובן, ואשר לא איבדו מרעננותן עד היום. הבולטות שבהן, כמו עלובי החיים, הגיבן מנוטרדם, ארנני ובוג ז'רגל, תורגמו לשפות רבות ועלו על הבמה ועל האקרנים.

 

על אף היותו איש רוח בלבד, הוגו השפיע על המערך הפוליטי בצרפת במשך כמעט חמישים שנה, גם מפריז וגם ממקום גלותו באי גרנזי שבתעלה – באותן 19 שנים של ימי נפוליאון השלישי. היו בו אנרגיות בלתי נדלות ואנוכיות בלתי מעורערת, עד גיל זקנה ושיבה רדף נשים ללא בושה, וסירב להימנות עם נאמני הכנסייה הקתולית. ובכל זאת, הפופולריות שלו הרקיעה שחקים, ומעמד של בן אלים היה לו בקרב בני זמנו. יותר משני מיליון איש ליוו אותו למנוחתו האחרונה, במסע האבל שנע לאט ברחובות פריז אל עבר הפנתאון, שהופקע מידי הכנסייה והוחזר ליעודו המקורי – משכנם האחרון של גדולי האומה – רק כדי שיהיה אפשר לטמון בו את הוגו.

 

בביוגרפיה נהדרת זו, שזכתה ב"פרס ויטברד" החשוב ובביקורות נלהבות, גרהם רוב מציב את החיים הססוגניים האלה אל מול הרקע התוסס באירועים ומשברים של המאה ה-19 בצרפת. הוא מציג לפנינו את הוגו החוזה והמשורר – המקיים סיאנסים להעלאת רוחם של שייקספיר, ישו וסוקרטס – הוגו הגנדרן המכור למין, הוגו האב אכול האשמה לבת סכיזופרנית, הוגו המבשר דת עולם חדשה ובלתי מובנת. רוב אינו עוסק רק באיסוף עובדות, אלא מעמיד אותן באור או דוחק אותן לצל, מנתח אותן וחורץ משפט. הוא מגלה סימפטיה והבנה לגיבורו, אך גם מסיר מעליו את ההילה המיתולוגית העוטה אותו.

 

גרהם רוב , יליד מנצ'סטר 1958, בעל תואר דוקטור, חוקר ומרצה באנגליה, בצרפת ובארצות הברית, פירסם ספרים רבים על הספרות הצרפתית במאה ה-19 ובעיקר עיונים ביצירותיהם של בודלייר מלרמה ובלזק. רוב נודע במיוחד בביוגרפיות המצוינות שחיבר, הנסמכות על שפע מקורות, והכתובות בסגנון בהיר, ובשנינות חודרת. הביוגרפיה של בזלק פרי עטו ראתה אור ב-2002 בהוצאת דביר.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ