חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
בוקר ראשון באירופה
תלמה אדמון
בוקר ראשון באירופה הוא ספר ייחודי המגיש רשמי מסﬠ בפרוזה ובתמונות מאתרים שמחוץ למפה התיירותית: מאירופה הכפרית, שאדמתה רוויה היסטוריה ומכוסה בגוונים של ירוק. אירופה של היﬠרות, הסמטאות מרוצפות האבן ושבילי הליכה באחו גשום. מדובר בשוטטות שמחה בין כרמים לגדות נחלים, אל ביתו של סופר או בﬠקבות ﬠוגת תפוחים.
בן-דב, מאיר , ביצורי ירושלים‏
ביצורי ירושלים‏
מאיר בן-דב
ביצורי ירושלים הוא סיכום מפואר ועדכני של כל הידע על אודות החומות והשערים, לרבות הר-הבית, מראשיתם ועד ימינו. הוא מביא פתרונות חדשים לשאלות ישנות ומעלה תמיהות שעדיין מצפות לפתרונן. עשרות ציורים ואיורים, תוכניות ושרטוטים, פרי מחקר היסטורי, ארכיאולוגי וארכיטקטוני, אשר נעשו במיוחד לספר זה, מלווים את הכתוב, מעין מנחת הנצחה לביצורי ירושלים כצומת של תרבויות וכמוקד של מלחמות דמים.
שבא, שלמה , בעקבות השושן הצחור‏
בעקבות השושן הצחור‏
שלמה שבא
בספר התנ"ך המשפחתי, הגדול, שהוריש אחד מחייליו של נפוליון לבנו – טמון פרח יחיד במינו מוזר ונדיר : שושן צחור. פרח זה גדל רק בארץ ישראל, ולא בכולה – אלא רק בתחום מצומצם ביותר בהרי הכרמל. בשנת 1680 מחליט הבן, אחוז סקרנות, לצאת למסע ל"ארץ הקודש" ולהתחקות אחרי הסוד : היכן קטף אביו את הפרח, מדוע שמר עליו שנים רבות ומדוע סירב לדבר על כך?
חרל"פ, עמירם , בתי כנסת בארץ ישראל‏
בתי כנסת בארץ ישראל‏
עמירם חרל"פ
נולד בשנת 1926, בתל אביב, למד ארכיטקטורה בטכניון, באוניברסיטת `קולומביה` שבניו-יורק ובאוניברסיטת קליפורניה שבברקלי (תחת אריך מנדלסון). לבד מעיסוקו במקצועו הוא עוסק גם בצילום, בהוראה ובכתיבה. כמה מעבודותיו בתחום הארכיטקטורה ובתחום הצילום נתפרסמו בכתבי-עת, הוצגו, גם זכו לפרסים.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ