חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מאוסהארט, סוזן , תחזוקת בעל
שם ספר:   תחזוקת בעל
שם מחבר:   סוזן מאוסהארט
מו"ל מקור:   כנרת
שפת מקור:   אנגלית
 

גברים מרוויחים מנישואים דבר אחד שנשים לעולם לא ירוויחו: הם מרוויחים אשת איש.

הרומן הרומנטי ביותר ותקופת החיזור הקסומה ביותר עתידים להיעלם מהר יותר ממה שאת חושבת. "נשים האומרות לעצמן שנישואים הם 'רק פיסת נייר' ש'לא תשנה כלום ביחסים שלנו', מרמות את עצמן," כותכת סוזן מאוסהרט.

על אף האשליה שבימינו קיים שוויון רב יותר בין המינים בתחום זה, עדיין איננו מוכנים להודות, אפילו לא בפני עצמנו, בעובדה שהנישואים שלו עדיין "עובדים", ושלה כבר לא.

נשים הן עדיין אלה המבצעות את החלק הגדול של העבודה הגופנית, הרגשית והארגונית בנישואים, בין אם הן עובדות מחוץ לבית ובין אם לאו. מה הפלא, אפוא, שבשנים האחרונות נסק שיעור הגירושים, ושרוב מקרי הגירושים קורים ביוזמת הנשים? הנשים, יותר מהגברים, אינן מרוצות מנישואיהן.

אישה שמצפה לשבחים, או אפילו להכרה במאמציה בתחום משק הבית, דומה לאדם שמצפה לשבחים על שציחצח את שיניו. אבל בעלה של שרה, למשל, פיתח הרגל לדווח בגאווה על הישגיו כמצפה שיצמידו מדליה לכותונתו: "הוצאתי את האשפה, האכלתי את בעלי החיים ושטפתי כלים."

אם יש סיכוי כלשהו להצלת חיי המשפחה, אומרת סוזן מאוסהרט האוסטרלית, צריכה תחזוקת בעל להיעלם, ופירוש הדבר – שיכתוב של הגדרת התפקיד, כדי שהנישואים יהיו שוויוניים יותר, מתישים פחות ומהנים יותר עבור הנשים.

בספר זה בוחנת סוזן מאוסהרט בבהירות, בחריפות לשון ובהומור, את סוגיית תחזוקת הבעל ואת השלכותיה על בעלי העניין: הגבר, האישה והילדים. כל אישה תוכל לזהות את המסר הנלהב של הספר, וייתכן שכל גבר יהיה חייב לעשות כך אף הוא.

סוזן מאוסהרט נולדה בניו יורק והיגרה לאוסטרליה ב-1985. ספרה הראשון, מן מקום הדומה לבית ( Sort of a Place Like Home ) זכה בפרס הפסטיבל לספרות בפסטיבל אדליאיד ב-1994, והשני מסיכת האימהות ( Mask of Motherhood ) התפרסם וזכה להכרה בינלאומית. היא חוקרת בכירה באוניברסיטת קורטין ( Curtin ), כותבת טור במגזין האוסטרלי ומתגוררת בפרת' עם שלושת ילדיה.בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ