חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות מקורז
זרעי מלח
שם ספר:   זרעי מלח
שם מחבר:   יובל ירח
מו"ל מקור:   זמורה
שנת הוצאה:   דצמבר 2019
שפת מקור:   עברית
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   367
מחיר:   98
 

ארבע שנים אחרי שהדהים את קוראיו בספרו השתיקות מתחקה שוב יובל ירח בחוכמת הדמיון אחר זמנים ומקומות רחוקים כאילו הילך בהם בעצמו וחווה אותם בנפשו ומוכיח כי הכוח הַמדַמֶה שפועם ביצירתו הוא פלא ספרותי מתמשך.
זרעֵי מֶלח הוא סיפור על שתי נשים ועל העולמות שלתוכן נולדו: מרלן, ילידת אלג'יריה, שנדחקת להינשא בגיל שש־עשרה לגבר מבוגר ממנה ונאבקת להשתחרר מנישואיה ולעצב מחדש את חייה על רקע המלחמה המדממת בארצה; ונכדתה נופר, ילידת באר־שבע, שמסתחררת במערבולת אי־הנחת של הישראליוּת העכשווית, שבה אהבה ושנאה מתלקחות זו בזו והגזענות אינה חדלה לבעבע.
יובל ירח חודר ללבה של מאפליה היסטורית, דולה מתוכה אוצרות של תבונה אנושית ורגש וטווה אותם לדרמה בין־דורית שמורכבותה ויופייה מתחרות רק בעוצמתה. הוא משרטט את הגבולות הדוקרניים בין מזרח למערב, בין עבר להווה, בין משאלות לב למציאות, בין הסיפורים שההיסטוריה כותבת לנו לבין מאמצינו לשנות את העלילה, ומעל לכול – בין אזורי היציבות בחיינו לבין זרעֵי המֶלח שפזורים בהם; זרעים שהַנבטתם בנפש אחת מניבה יבולי פורענות גם בדורות הבאים.


משבחי המבקרים והקוראים
על השתיקות:
"זה ספר מדהים [...] ספר חובה."
שירי צוק, "העולם הבוקר", רשת
"סיפורת עדינה ומעמיקה על חוסר היכולת לספר."
תמר רפאל, "טיים אאוט תל אביב"
"הספר הזה הוא נקודת ציון בכתיבה על אודות השואה."
עלית קרפ, "ספרים", הארץ
"ספר מופת [...] אחד הספרים המעולים שקראתי בשנים האחרונות בכל שפה ובכל דרך ובכל זמן. מסע שלם של חיים הנצרפים בכתיבה עילאית משובחת עד מאד."
דרור שגב, "מועדון קריאה
לאוהבי ספרים"


זרעי מלח / יובל ירח by כנרת זמורה ביתן on Scribd

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ