חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןהיסטוריהר
ראי רחוק‏
טוכמן, ברברה , ראי רחוק‏
שם ספר:   ראי רחוק‏
שם מחבר:   ברברה טוכמן
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   1995
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

ההיסטוריון הצרפתי הנודע ז'יל מישלה אמר על המאה ה-14: "לא היתה תקופה מטורפת ממנה". מאה זו החלה ב-1300 שהיתה שנת-שיא בתרבות המערב: ממלכות חזקות עלו מן התוהו הפיאודלי, החקלאות התפתחה והתבססה גם על מסחר וייצור, היה גידול דמוגרפי מרשים, בערים קמו הקתדרלות הגותיות – יצירות פאר ארכיטקטוניות, המערב הנוצרי היה מאוחד סביב האפיפיורות ברומא.

בסופה של המאה, ב-1400, היתה אירופה מוטלת באפיסת-כוחות. "המוות השחור" ומלחמת-מאה-השנים השמידו כמעט מחצית מאוכלוסיית היבשת, ממלכות צרפת ואנגליה היו על סף קריסה, המסחר הצטמק והגיע לכלל פשיטת-רגל, נחילי שודדים הילכו טירור וחרכו את אדמת אירופה, כלי הנשק החדישים מוטטו את האידיאלים של האבירות, קרע חריף עירער את העולם הנוצרי.

כשרונה המופלא וברק כתיבתה של ההיסטוריונית ברברה טוכמן נדרשו לספר – בלי לקפח את הדיוק ההיסטורי – את הסיפור הדרמתי של מאה הרת פורענויות זו, עת נראה העולם על סף חידלון.

טוכמן בחה למקד את סיפורה סביב אישיות היסטורית מרתקת אחת: אנגרן דה קוסי השביעי, "המנוסה והמיומן שבאבירי צרפת", לוחם, שגריר, יועץ, שנטל חלק מרכזי בכל דרמה בתקופתו, שהיה פטרונו של הכרוניקאי הגדול ז'אן פרואסר.

 

ספריה של ברברה טוכמן הגדירו מחדש את מושגי הספרות ההיסטורית וכמו רוב ספריה – ביניהם: מצעד האיוולת, אוגוסט 1914 – היה ראי רחוק ברשימת רבי-המכר בארצות הברית למעלה משנה. בזמורה ביתן ראה אור ספרה התנ"ך והחרב.

 

"כתוב נהדר, מחקר קפדני ויסודי... ב. טוכמן מיטיבה לספר איך היו הדברים... איש אינו מיטיב לעשות זאת ממנה".

לורנס סטון, ניו יורק רביו אוף בוקס

 

"כל רשימה עתידית של היסטוריונים אמריקנים חשובים תכלול את שמה של ברברה טוכמן... ספרה יגיע לקהל קוראים יותר גדול מכל ספר רציני אחר על היסטוריה שיראה-אור בימינו... חכם, שנון, ונהדר, ראי רחוק הוא ספר גדול..."

דיוויד הרבט דונלד, Commentary 

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ