חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
שבטי ישראל
אמנון רובינשטיין
החברה הישראלית כמהה ליחד, לביסוסה של רקמת חיים משותפת. זוהי חובתנו, לנהל את השיח ואת הדיון הזה, גם באופן מעשי, בכדי לחזק את היסודות עליהם יכולה וצריכה השותפות הזו לעמוד... הדיון המהותי להמשך קיומה של החברה הישראלית חייב להתקיים עם ובין נציגי השבטים כולם. עליו לכלול עיסוק אמיץ בכלל תחומי החיים שלנו, מתוך מחויבות של כלל הצדדים המתדיינים, שכן שותפות מטילה אחריות... אין לי ספק כי עמדתו של פרופ' רובינשטיין תהיה משמעותית בתוך דיון זה..." מתוך הקדמת הנשיא ראובן (רובי) ריבלין לספר.
שחם, נתן , שלום חברים‏
שלום חברים‏
נתן שחם
כך, לפני שיהיה מאוחר מדי, סוף-סוף החליט נתן שחם לקיים את שהבטיח לפני שנים רבות ליגאל אלון: פרסום דיוקנאותיהם של אנשים ידועים וידועים פחות, ששיחקו, או משחקים עדיין, תפקיד מכריע בהיסטוריה של מדינת ישראל. זיכרונותיו טבולים בהרבה אהבה, אולם לא נעדר מהם שיפוטו הביקורתי של הסופר.
לנצמן, קלוד , שואה‏
שואה‏
קלוד לנצמן
המבנה המתוחכם של "שואה", רגעי השיא של הזוועה, הנופים השלווים, הקינות, החופים הסתמיים – כל אלה יוצרים קומפוזיציה מוזיקלית, והכול נע בקצב האחיד של הרעש הבלתי-נסבל כמעט של הרכבות הנוסעות אל המחנות.
הבר איתן/יערי אהוד/שיף זאב , שנת היונה‏
שנת היונה‏
איתן הבר/ אהוד יערי / זאב שיף
שלוש-ארבע דקות נדרשו למנחם בגין ואנואר סאדאת כדי לחתום על מסמכי השלום ובכך לשים קץ ליותר משלושים שנות איבה. נשיא ארצות הברית ג`ימי קרטר הוסיף את חתימתו כעד למסמכי השלום, בטקס של יום חורף, על מידשאת הבית הלבן בוושינגטון. ב-26 במרס 1979 הגיעו לקיצן המלחמות בין ישראל לבין מצרים.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ