חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מסה קריטית
זאת עם הפנים אלינו
שם ספר:   זאת עם הפנים אלינו
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   אוקטובר 2018
שפת מקור:   עברית
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   304
מחיר:   89
 

באמצע חודש מאי 2017 התכנסנו, חבורה של חוקרי ספרות ממקומות שונים בעולם, ב־ Jesus College באוניברסיטת קיימברידג‘, ודיברנו יומיים תמימים ביצירתה של הסופרת רונית מטלון. מטלון היתה אורחת הכבוד. היא נכחה בכל הדיונים, הגיבה בחוכמתה הרבה, ואישיותה החיונית והמכשפת הפכה את האירוע לחוויה אינטלקטואלית נדירה.
חודשים ספורים לאחר הכנס התגלתה בגופה של מטלון מחלת סרטן אלימה. כמעין פעולת־נגד, החלטנו למהר ולערוך את דברי הכנס בספר ולתת לה אותו. לא סיפרנו לה, כי רצינו להפתיעה, אך לדאבוננו, היא נפטרה לפני שהספר ראה אור.
הספר זאת עם הפנים אלינו מכנס מאמרים ומסות על יצירתה של רונית מטלון. הוא עוקב אחר כתיבתה, החל בקובץ סיפוריה המוקדם, זרים בבית, המשך ברומנים זה עם הפנים אלינו, שרה, שרה וקול צעדינו, וכלה במחזה הנערות ההולכות בשנתן ובנובלה והכלה סגרה את הדלת.
משתתפים | יפתח אשכנזי, עמרי בן יהודה, מורן בנית, ננסי ברג, מיכל בן־נפתלי, מיכאל גלוזמן, דבורה סטאר, ירון פלג, נעמה צאל, נסים קלדרון ויגאל שוורץ. הספר כולל גם שיחה בין רונית מטלון לדנה אמיר על המחזה הנערות ההולכות בשנתן, ונחתם במסה “עד ארגיעה" שכתבה מטלון ב־ 2007 .
מיכל בן־נפתלי, ירון פלג ויגאל שוורץ


זאת עם הפנים אלינו - מכאן י״ח by כנרת זמורה ביתן on Scribd

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ