חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןמדעש
שמונה חזירונים קטנים‏
גולד, סטיבן ג'יי , שמונה חזירונים קטנים‏
שם ספר:   שמונה חזירונים קטנים‏
שם מחבר:   סטיבן ג`יי גולד
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   1996
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

"אילו לא היה קיים סטיבן ג'יי גולד, לא היה אפשרי להמציאו". זו אחת מחוות הדעת הנלהבות שנקשרו לביולוג-גיאולוג-היסטוריון של המדע שאת כתביו קוראים מיליונים ברחבי העולם, שהמיגוון של מסותיו, עומקן וכן ההומור והאלגנטיות של הכתיבה עשו אותו לראש וראשון – וללא מתחרים – בין הכותבים על נושאי המדע בתקופתנו.

 

שמונה חזירונים קטנים , עוסק בחשיבות הקשר-הלא-מתנתק בחיי בני האדם וגם בינינו לבין אבות אבותינו לדורותיהם. "זה מוטיב בעל חשיבות עילאית לחוקרים עולם שדין כל באיו נגזר להיכחד וההישרדות המתמשכת היא המדד היחיד של ההצלחה".

 

פרט לזאת מצויות בספר יותר משלושים מסות הפותחות בפני הקורא את השערים למסתורין האופף זנבות של דגים; קריאות של צפרדעים; צבעי היונים; רקמת העין של חולד עיוור; זנבו הכפוף של איכטיוזאור; איך התפתחו עצמות השמע; סיפורו של הארכיבישוף ג'יימס אושר שקבע לא רק את שנת הבריאה – 4004 לפני הספירה המקובלת – אלא גם את התאריך – 23 באוקטובר; וגם איך קרה שאנו, בעלי גפיים המסתיימים בחמש אצבעות התפתחנו מיצורים קדומים בעלי שש או שמונה אצבעות.

 

סטיבן ג'יי גולד מלמד, זה כשלושים שנה, ביולוגיה, גיאולוגיה והיסטוריה של המדע באוניברסיטת הרווארד. בדביר ראו אור ספריו: בוהן הפנדה (1990), אין מידה לאדם (1992), הידד לברונטוזאורוס (1994).

 

"גם אם הנושאים נראים מסובכים, אל חשש. גולד כותב בבהירות ובהומור וסוחף את קוראיו עמו בבטחה לכל אורך הדרך".

ניו יורקר

 

"גולד הוא פילוסוף של הטבע במובן הנעלה של המושג."

וושינגטון פוסט

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ