חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןחינוךד
דרוש כפר
שם ספר:   דרוש כפר
שם מחבר:   דותן לוי
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   מאי 2018
שפת מקור:   עברית
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   312
מחיר:   87
 

דרוש כפר שלם לגדל ילד
איך מייצרים עבור ילדים ומתבגרים במאה ה-21 חווית לכידות של ״כפר שלם״?
איך הופכים בית ספר, קבוצה או קהילה ל״כפר שלם״? מה תפקיד המבוגרים בכפר השלם, מה תפקיד המחנכים ומהו מקומם של הילדים והמתבגרים?
זו הזמנה למסע משותף שבו ננסה לנווט בין המבוכים של גיל ההתבגרות, המזמנים כמייה למשמעות לצד מרד נעורים, המתנער ממוסכמות ומחשב מסלול מחדש בכל רגע נתון. נרשה לעצמנו להיות נבוכים מעט ולסמן כיוון ודרך, שיסודם באותנטיות ספונטנית מצד אחד ובתפיסה מסודרת ושיטתית מצד אחר.
הניסיון המעשי של המחנכים ב״דרך כפר״ מתבסס על חינוך נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית של החברה הישראלית. עם זאת, לא מדובר בשיטת חינוך מיוחדת לנוער בסיכון - אין דבר כזה. חינוך הוא חינוך, ואדם הוא אדם.

דותן לוי - מחנך. נולד וגדל בבת ים. נשוי ללימור, אב לעדי, שהם, אופק, אורי ושירה. מזה עשור עומד בראש מכון חינוך ״דרך כפר״.
ספר זה מאגד את החוויה המצטברת שלו ושל שותפיו הרבים והטובים לדרך, שדוגלת בחינוך משמעותי כפרוזדור לחברה ישראלית טובה יותר.

״אני בטוח ש״דרוש כפר״ יעניק לקוראים השראה שיש בה תובנות שכלתניות וזיקות נפשיות, שיהא בהן להעשיר ולהגביה את גישתם לחינוך ולהכרה שאכן לחברה ולחינוך - דרוש כפר.״
פרופ׳ ישעיהו תדמור, יו״ר התנועה להעצמת הרוח בחינוך

״דרך כפר״ מאגדת בתוכה אנשי ונשות חינוך, המאמינים בחברה ישראלית טובה יותר ופועלים בשדה החינוכי טיפולי עם עשרות תיכונים וכפרי נוער בפריפריה החברתית והגיאוגרפית. זאת במטרה ליצור למתבגרים חוויית חינוך משמעותית שתתרום באופן מכריע לצמיחתם לכדי בוגרים ובוגרות עם אחריות ומעורבות חברתית.


דרוש כפר / דותן לוי by כנרת זמורה ביתן on Scribd

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ