חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםמ
מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפודים
שם ספר:   מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפודים
שם מחבר:   מרי אן שיפר ואנני בארוז
מו"ל מקור:   זמורה
שנת הוצאה:   אפריל 2018
שפת מקור:   אנגלית
שם מתרגם:   יעל אכמון
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   280
מחיר:   94
 

״...אני תוהה איך התגלגל הספר לגרנזי? אולי יש לספרים
מעין אינסטינקט התבייתות סודי, שמביא אותם לידי הקורא
המושלם עבורם."
ינואר 1946: לונדון מגיחה מתחת לצל מלחמת העולם השנייה, והסופרת ג'ולייט אשטון מחפשת נושא לספר חדש. מי חשב שתמצא אותו במכתב מגבר אלמוני, תושב האי גרנזי, מאיי התעלה הבריטית שכבשו הנאצים? הוא נתקל בשמה בעטיפה של ספר מאת צ'ארלס לאמב — אולי היא תסכים להדריך אותו היכן יוכל למצוא ספרים נוספים של אותו מחבר?
בעודה מתכתבת עם החבר־לעט החדש נשאבת ג'ולייט אל עולמם של האיש וידידיו, החברים כולם ב"מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפודים" — מועדון ספרותי ייחודי שהתגבש בהברקה של רגע, כאליבי להגן על חבריו ממעצר בידי הגרמנים. ג'ולייט נחשפת לחברי המועדון הנעימים, אוהבי החיים והספרות, ודרך מכתביהם היא לומדת על האי שלהם, על טעמם הספרותי ועל השפעתו של הכיבוש הגרמני על חייהם. לבה נשבה בסיפוריהם, והיא יוצאת לגרנזי — ומה שתגלה שם ישנה את חייה לעד.
מועדון גרנזי לספרות ולפאי קליפות תפודים, הכתוב כסדרה של מכתבים מלאי חוֹם והומור, הוא חגיגה של המילה הכתובה על שלל צורותיה ושל בניית קשרים בדרכים מפתיעות להפליא.
מרי אן שייפר עבדה כעורכת, ספרנית ומוכרת בחנויות ספרים. זהו הרומן הראשון שלה. אחייניתה אנני בארוז היא מחברת ספרי ילדים ומבוגרים. בתחילת 2008, בשלב עריכת הספר, מתה מרי אן שייפר ממחלת הסרטן.
"שיר הלל לכוחה של המילה הכתובה... ג'ולייט מוצאת במכתבים לא רק השראה לספרה, אלא גם השראה לחייה — כפי שגם הקורא ימצא לחייו שלו.״
פבלישרס ויקלי

מועדון גרנזי לספרות - עטיפת הסרט / מרי אן שיפר by כנרת זמורה ביתן on Scribd

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ