חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
שודדי ים יהודים בקריביים
אדוארד קריצלר
בסוף המאה החמש־עשרה אולצו יהודי ספרד ופורטוגל לעזוב את בתיהם ואת ארצם. מה קרה להם לאחר הגירוש והעקירה? בספרו ההיסטורי החדשני חושף אדוארד קריצלר את סיפורם המפתיע. יהודים נועזים והרפתקנים שבחרו לחיות חיים של שודדי ים פורעי חוק. בספינותיהם, שנשאו שמות כמו "שמואל הנביא", "אסתר המלכה" ו"מגן אברהם", תקפו היהודים הללו ובזזו את הצי הספרדי אגב כריתת בריתות עם בעלי כוח אירופיים אחרים, בכדי להבטיח את ביטחונם של יהודים החיים בסתר.
שלוש שורות בהיסטוריה
סניור, בוריס , שמים חדשים‏
שמים חדשים‏
בוריס סניור
זה אינו סיפורו של בוריס סניור," מסביר המחבר, "אלא סיפורה של תקופה ושל ציונות, שאל לנו לשכוח את לקחיהן, ועמהם את ההבטחה ברוח נבואתו של ישעיהו: `כי הנני בורא שמים חדשים וארץ חדשה... ...ולא ישמע בה עוד קול בכי וקול זעקה`."
הבר איתן/יערי אהוד/שיף זאב , שנת היונה‏
שנת היונה‏
איתן הבר/ אהוד יערי / זאב שיף
שלוש-ארבע דקות נדרשו למנחם בגין ואנואר סאדאת כדי לחתום על מסמכי השלום ובכך לשים קץ ליותר משלושים שנות איבה. נשיא ארצות הברית ג`ימי קרטר הוסיף את חתימתו כעד למסמכי השלום, בטקס של יום חורף, על מידשאת הבית הלבן בוושינגטון. ב-26 במרס 1979 הגיעו לקיצן המלחמות בין ישראל לבין מצרים.
אשל, אריה , שבירת הגרדומים‏
שבירת הגרדומים‏
אריה אשל
בחודש אפריל 1947 הוציאו הבריטים להורג בא"י שישה לוחמי מחתרת עבריים וביוני דנו לתליה שלושה נוספים. האצ"ל חטף שני סרג`נטים בריטיים בנתניה ואיים להפעיל נגדם בדיוק את הנשק שיופעל נגד השלושה. מאמצי הבריטים למצוא את מקום שביים עלו בתוהו ועל כפות המאזניים היו מוטלים: מצד אחד חייהם של חמישה צעירים. ביניהם שני הבריטים. ומצד שני יוקרת האימפריה הזקנה והמתפוררת.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ