חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןביוגרפיותא
אגדת פוקר
שם ספר:   אגדת פוקר
שם מחבר:   אלי אלעזרא עם מתן קרקוב ויואב רונאל
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   מרץ 2017
שפת מקור:   עברית
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   240
מחיר:   96
 
"'Shuffle up and deal', השמיע מקלרן את הקריאה המסורתית לתחילת חלוקת הקלפים והיציאה לדרך של שולחן הגמר. הסתכלתי עליו וחשבתי על המסלול הארוך והלא צפוי שעשה הילד לבית משפחת אלעזרא מבקעה, ירושלים, אל עבר פסגת החלומות של רבים כל כך, בבימה המרכזית של עיר האורות הנוצצים, לאס וגאס.
ואז התחיל האקשן." 
אגדת פוקר הוא סיפור של דרמות על במת החיים וסביב שולחן הפוקר. אגדת פוקר יכניס אתכם לראשו של אחד משחקני הפוקר הגדולים בעולם ויאפשר לכם להתעמק וללמוד מהאופן שבו הוא חושב על המשחק.
עם ארבעה תארים מאליפויות העולם בפוקר והכנסות של מיליוני דולרים מהמשחק, אלי אלעזרא הוא משחקני הפוקר המפורסמים והמצליחים בעולם. מי שהחל את דרכו כנער בשכונה קשה בירושלים של שנות השישים, המריא עד לצמרת הפוקר העולמית בלאס וגאס, שבה מצא את האושר והעושר שתמיד חיפש.
אמרו לו שלא יוכל להתגייס לגולני, אבל הוא התעקש ושירת בסיירת, נעשה קצין ולחם בגבורה במלחמת לבנון. כדי להרוויח כסף לטיול של אחרי הצבא הרחיק עד לאלסקה כדי לעבוד בדיג. ובסופו של דבר נשאר באמריקה וטיפח שורה של עסקים מצליחים בלאס וגאס.
וגם בפוקר שום דבר לא הלך לו בקלות. אבל שוב, בעבודה קשה ובנחישות (ועם קצת מזל, כמובן) פילס את דרכו לפסגה.
הסיפור של אלי אלעזרא הוא סיפור של הצלחה ישראלית, סיפור של חוצפה ישראלית, סיפור של הליכה בעקבות החלומות, עד לקצה העולם - עד שהם מתגשמים.
"הזכייה בטורניר היתה משמעותית. הפרס הראשון היה שווה 1,024,000 דולר. שיחקתי פוקר הרבה שנים, ובפעם הראשונה חברים, משפחה והילדים שלי יכלו להתגאות ולספר שאבא שלהם הוא לא הקלפן, אלא שחקן הפוקר, אלי אלעזרא."


״ב־99' פרץ אלי לעולם הפוקר בקול תרועה. כולם שאלו את עצמם, מי הבחור הזה שלא מוותר ומשחק שישים שעות בשבוע מול שחקני הפוקר הטובים בעולם? אני עצמי התקשיתי מאוד מולו. הקצין הלוחם שעבר להתגורר באלסקה ואז הפך לאיש עסקים מצליח, המציא את עצמו מחדש והיה גם לשחקן פוקר מוכשר ומפורסם. עוד יותר מרשימה בעיני העובדה שאלי הצליח לשלב את כל זה עם היותו איש משפחה למופת – תכונה נדירה בקרבנו.״
פיל הלמות – שיאן הזכיות באליפויות
ה־WSOP עם ארבעה־עשר צמידים


״אתה אף פעם לא יודע מה יש לאלי או למה הוא עשה לך רייז. לעומת זאת, תמיד נראה שהוא יודע בדיוק מה עובר ליריבים שלו בראש. וזה הופך את המשחק מולו למשימה קשה מאוד.״
בארי גרינסטיין – שלושה צמידי ,WSOP שני תארי WPT


מתן קרקוב הוא עיתונאי לשעבר במדור הספורט של עיתון הארץ ושחקן פוקר מקצועי עם שלוש הופעות בשולחן הגמר של אליפות אירופה בפוקר (WSOPE). כיום הוא מנהל את חדר הפוקר של אחת מחברות האונליין גיימינג הגדולות בעולם.
יואב רונאל הוא דוקטורנט באוניברסיטת בן גוריון, העוסק בחקר אהבה ומלנכוליה בספרות העברית. כמו כן, הוא מרצה במחלקה להיסטוריה ותיאוריה באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. הוא משחק פוקר זה שנים רבות.


״בניגוד לרוב שחקני הפוקר שמתקדמים בהדרגתיות, אלעזרא החל את קריירת הפוקר שלו במשחק מול השחקנים הטובים בעולם. כשזאת הבחירה שלך, אתה משתפר מהר מאוד או פושט רגל מהר מאוד. היה ברור שעל החסרונות של אלי ביסודות המשחק, הוא מפצה באינסטינקטים נדירים. מי כמוני יודע: לאחרונה נפגשתי איתו בקרב ראש בראש בטורניר WSOP. את המפגש הזה אלי סיים עם הכסף ועם צמיד הזהב.
אם אי־פעם תזכו לשחק בשולחן הפוקר איתו, לא תשתעממו. רק אל תיתנו לחיוך שלו להערים עליכם, הוא לא יעצור עד שירוויח את אחרון הצ'יפים שלכם.״
דניאל נגראנו – שישה צמידי ,WSOP יותר מ־30 מיליון דולר בזכיות


אגדת פוקר / אלי אלעזרא עם מן קרקוב ויואב רונאל by כנרת זמורה ביתן on Scribd

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ