חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפוליטיקהמ
מי יכול לכסף הגדול?
שם ספר:   מי יכול לכסף הגדול
שם מחבר:   מ״מ סילבר
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   ספטמבר 2016
שפת מקור:   עברית
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   365
מחיר:   94
 
מי יכול לכסף הגדול? הוא מסמך שמבטא מאמץ אקדמי־ספרותי מקיף, מרתק ויוצא דופן. מסמך מקומם, שמגולל את סיפורן של מאה שנות מאבק סיזיפי — לעתים הרואי אך תמיד חסר סיכוי — שמטרתו להגביל את גודלם ולרסן את כוחם של מונופולים, בנקאים, תאגידי ענק ומייסדיהם.
זהו ספר המגולל סיפור אמריקאי אך תקף גם במקומות אחרים בעולם. זה סיפורם של מנהיגים רבי עוצמה; של משפטנים; הוגי דעות; עיתונאים משפיעים; פעילים חברתיים; אנשי משק וכלכלה; של פוליטיקאים שנבחרו ובסופו של דבר נרכשו.  
כולם רצו, כולם ניסו, כולם הובסו על ידי הכסף הגדול של תקופתם: רוקפלר, ג'. פ. מורגן, הנרי פורד, ביל גייטס — כל תקופה והמונופוליסטים שלה.
אמריקה לא יכלה לוול סטריט, לבנקאים ולמנהלים שלו, "הגדולים מכדי להיכשל". אלה שב־2008 מוטטו את הכלכלה האמריקאית אך על הבונוסים לא ויתרו. הם הקפיטליסטים הגדולים שפטורים מכללי הקפיטליזם. הם נכשלו, אתם תשלמו. מי יכול לכסף הגדול?  

פרופסור מ"מ סילבר מרצה בחוג הרב־תחומי במדעי החברה במכללת עמק יזרעאל ובתכנית רודרמן לתואר שני בלימודי יהדות ארה"ב באוניברסיטת חיפה. הוא מתמחה בהיסטוריה יהודית מודרנית ובהיסטוריה כללית; ספריו באנגלית ובעברית עוסקים בציונות, בחיי יהודי ארה"ב, בספרות היהודית המודרנית, בהיסטוריה האמריקנית ועוד, וכמה מהם זכו בפרסים בינלאומיים.
סילבר הוא אב לארבעה ילדים, תושב כרמיאל, ופעיל בפיתוח לימודי מדעי הרוח בגליל.
בין ספריו הקודמים: "בשליחות המערב: מבט אחר על ההיסטוריה היהודית המודרנית" (2014), "Our Exodus: Leon Uris and the Americanization of Israel's Founding Story" (2010).

מי יכול לכסף הגדול / מ"מ סילבר by כנרת זמורה ביתן on Scribd

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ