חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות מקורע
עשרים סיפורים קצרים 2
שם ספר:   עשרים סיפורים קצרים 2
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   מאי 2016
שפת מקור:   עברית
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   176
מחיר:   69
 
זו היא אסופה שנייה של סיפורים קצרים הרואה אור במסגרת "הבמה לסיפור הקצר ע"ש עפרה אליגון" ובשיתוף המחלקה לספרות עברית באוניברסיטת בן גוריון. שמחנו מאוד בקבלת הפנים החמה שלה זכתה אסופת הסיפורים הקצרים הראשונה שלנו ולמדנו שהבמה של הסיפור הקצר נחוצה לאוהבי הסיפור הקצר באשר הם - כותבים וקוראים.
אנתולוגיה של סיפורים קצרים היא הזדמנות להציג יצירות ספרות קצרות בלי לעסוק במשמעות הגבולות שבין כתיבה אישית לכתיבה ספרותית, בין מסה לסיפור קצר. עבור הקורא זו היא הזדמנות לדפדף, לבחור בסיפורים שמציעים קולות וצבעים המדברים אל הלב, סיפורים שבהם חומרי המציאות והבדיון - עצובים, מפחידים או מלאי חיים ואופטימיים - מאורגנים בדרך המאפשרת לראות את היופי, למצוא פשר.
הסיפורים באסופה הם פרי עטם של יוצרים מרכזיים בני זמננו ורובם נכתבו במיוחד לאסופה זו. לצדם הוספנו סיפור של עפרה אליגון, סיפור מעיזבונו של אמיר גוטפרוינד שהלך מאיתנו השנה, ואת סיפוריהם של זוכי התחרות: יודית ולבר, יעד בירן ואמנון ריבק.
מן הביקורות על האסופה הראשונה:
"האסופה הזאת בולטת בהטרוגניות שלה ומציגה את הסיפור הקצר בריבוי פניו, גם מבחינת תת־סוגותיו וגם מבחינת מגוון כותביו: אלמונים וידועים, בני זמננו ובני דורות קודמים; שמרנים וחדשנים; ארכנים וקצרנים... הקורא הטוב ימצא בו הרבה סיפורים כלבבו." רבקה שאול בן צבי, "מקור ראשון"
"שמחתי מאוד על צאתה של אסופת הסיפורים הקצרים של כנרת, זמורה־ביתן... עלמה כהן ורדי שערכה באמת עשתה עבודה מצוינת בבחירה, והקובץ כולו ראוי, מעניין ומגוון." ענת לב אלדר, "לאישה"


עשרים סיפורים קצרים 2 by כנרת זמורה ביתן on Scribd

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ