חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות נוערש
שובו של פי-עשר
שם ספר:   שובו של פי-עשר
שם מחבר:   גלית דהן קרליבך
סדרה:   ערפילאה 2
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   דצמבר 2015
שפת מקור:   עברית
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   256
מחיר:   79
 
יש מעשיות
שעדיף שלא יתגשמו...


עשרות אנשים נעלמים מישראל באישון לילה ואף אחד לא מצליח לעלות על עקבותיהם. לנחטפים מכנה משותף אחד: כולם קוסמים. כשאמא של שאול נעלמת גם היא, ברור לו שעליו לחזור לערפילאה, אבל נראה שהקוסמים שם רואים בו את הבעיה ולא את הפתרון. כל הדרכים מובילות את שאול אל המקום שבו הכול התחיל – בית היתומים "אור ואהבה" – וממנו עליו לצאת למסע אל ממלכה אפלה ובה שליט מפלצתי, תושבים מוזרים ושומר סף בן אלמוות. איך יעמוד לבדו מול כל אלה?

הסופרת גלית דהן קרליבך, כלת פרס ראש הממשלה, גרה בירושלים, אבל זה לא עוצר בעדה לצאת לשלל הרפתקאות בארצות שונות ומשונות שבדרך כלל לא נמצאות על המפה. הספר הראשון בסדרה ערפילאה זיכה אותה בפרס אקו״ם לספרות ילדים ע"ש דבורה עומר. את שובו של פי־עשר, הספר השני בסדרה, כתבה בהשראת מעשייה מרוקאית ששמעה מסבתה בילדותה.
כשגלית לא אוחזת בשרביט הקסמים שלה, היא כותבת ספרים וסיפורים, מנחה תוכנית רדיו ומעבירה סדנאות כתיבה למבוגרים ולנוער. 

"לאורך הקריאה, שקולחת וזורמת, ליוותה אותי תחושה שמישהו התיז על הגיבורים רסיסי שיקוי, ורסיס קטן מן השיקוי הזה מותז גם עלי ומקסים אותי בקסם נדיר." שלומית כהן־אסיף, הארץ

"כמו ריירדן, גם דהן קרליבך בוחרת לכתוב יצירת פנטזיה קלילה, מהנה ומבדרת... ספר קריא, נעים, מצחיק ומותח." טלי כוכבי, הפנקס

"חוץ מעלילה מותחת, משתבח הסיפור הקולח בהומור, באפיון מקורי של עולם הקסם ובהצגת אתגר למדע."
יחיעם פדן, תמיד עם ספר ביד

"דהן קרליבך בונה מסע הרפתקאות מרתק, ובתוכו מבט שנון ושובב על החברה, נימוסיה, הליכותיה ומוסדותיה. היא לשה את העברית בכישרון ובהומור, לא מתיילדת ולא פוחדת להשתמש במילים גבוהות, וגם להמציא כמה משלה. כתיבה מקורית, רעננה, וייחודית."
מנימוקי השופטים בוועדת פרס אקו"ם לספרות ילדים ע"ש דבורה עומר


שובו של פי עשר: ערפילאה 2 / גלית דהן קרליבך by כנרת זמורה ביתן

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ