חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןמדעא
אנחנו המוח שלנו
שם ספר:   אנחנו המוח שלנו
שם מחבר:   דיק סוואב
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   נובמבר 2015
שפת מקור:   הולנדית
שם מתרגם:   מעברית: אירית ורסנו
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   464
מחיר:   96
 
נדמה לנו שהמוח משרת אותנו, אבל האמת היא שאנו מופעלים בידי תהליכים במוחנו שאינם נשלטים. המוח הוא לא שלנו – המוח הוא אנחנו.
את הטענה הדרמטית הזאת, מגובה בנתונים, מחקרים ותיאורי מקרים, מעלה הנוירולוג המפורסם, הפרופסור דיק סוואבּ, בספר הזה. הוא מלווה אותנו מרגע היווצרותנו ברחם ועד מותנו, ובשפה בהירה וקולחת, מתאר את התפתחות אישיותנו שלב אחר שלב – עוּבּרוּת, תינוקוּת, נעורים וזִקנה.
מסתבר שהמוח ״עצמאי בשטח״. תהליכים וחומרים במוח קובעים לנו באיזו דת נאמין, במי נתאהב, אם נהיה יזמים או לא, אם נהיה חברותיים או מתבודדים, אם נהיה בריאים בנפשנו או חולים. התנהגותנו, רמת המוסר שלנו, נטיותינו המיניות, משקלנו, כל אלה נקבעים על ידי המוח עוד לפני שאנחנו נולדים.
מסתבר שלרצון החופשי אין כמעט תפקיד בחיינו. המוח קובע כמעט הכול.
הנה הזדמנות להבין איך הוא עושה זאת.

ד"ר דיק פראנס סוואבּ, הוא רופא נוירולוג הולנדי, הידוע מאוד כחוקר מוח, עתיר תארים ופרסים מדעיים. מאז 1979 הוא מכהן כפרופסור לנוירולוגיה באוניברסיטה של אמסטרדם. בשנת 1985 הוא יסד את "בנק המוח של הולנד" שמטרתו להקל על חוקרים מרחבי העולם לחקור מחלות מוח.

ד"ר סוואב ידוע במיוחד בזכות תגליותיו בחקר האנטומיה והפיזיולוגיה של המוח, בעיקר בתחום השפעתם של תנאים הורומנליים וביוכימיים ברחם על מוח היילוד. כמו כן הוא התפרסם בשל גילוייו על הקשר בין תופעות מיניות שונות, כולל הומוסקסואליות, לבין מבנים במוח. בשנים האחרונות הוא עסוק במיוחד בחקר הדיכאון ומחלת האלצהיימר.

מסע משעשע ומטורף במבוכי מדע המוח... הספר היה רב מכר גדול בהולנד וכנראה יהיה כך כאן [באנגליה]... כמדריך לקריאה ולהבנה של המדע החשוב של זמננו, הספר הזה מענג וחדשני... אין כמוהו שובר קרח במסיבות.
ראיין אפלייארד, הסאנדיי טיימס

ספר שכדאי להחזיק סמוך למדריך לעזרה ראשונה. יכול להיות שהוא לא יציל את חייך, אבל הרעיונות הליברליים של סוואב ותיאורי מקרי המחלות החיוניים שלו מועילים לספר ומאירים היטב את הנושא שהוא עוסק בו.
איאן פינלייסון, הטיימס

אנחנו המוח שלנו / דיק סוואב by כנרת זמורה ביתן

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ