חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןביוגרפיותא
אתה בטח מתלוצץ מיסטר פיינ‏מן
פיינמן, ריצ'רד , אתה בטח מתלוצץ מיסטר פיינ‏מן
שם ספר:   אתה בטח מתלוצץ מיסטר פיינ‏מן
שם מחבר:   ריצ`רד פיינמן
מו"ל מקור:   מחברות לספרות
שנת הוצאה:   1995
שפת מקור:   אנגלית
 

ריצ'רד פיינמן, חתן פרס נובל לפיזיקה בשנת 1965, היה מגדולי הפיזיקאים התיאורטיים בעולם, יחד עם זאת, הוא היה אדם שנקלע להרפתקאות שונות ומשונות, במקרה או שלא במקרה. פיינמן היה צייר, פורץ כספות, מתחן ומספר סיפורים, וחייו היו סידרה של אירועים מוזרים שהתרחשו מחמת השילוב המיוחד במינו של תבונה עמוקה, סקרנות שאינה יודעת שובע וספקנות נצחית. שיחותיו של פיינמן במרוצת השנים עם חברו לתיפוף רלף לייטון הוקלטו והועלו על הכתב כפי שהן מופיעות כאן, בלשון דיבור שכמעט לא נעשו בה שינויים, והן מצטרפות לדיוקן עצמי מתוחכם, משעשע, נוגע ללב וחושפני לחלוטין של חד מגדולי דורנו.

כדברי מורהו, האנס בתה: "יש שני סוגי גאונים. הגאון הרגיל עושה דברים, אבל משאיר לך את היכולת לחשוב שגם אתה היית יכול לעשותם, אילו רק השתדלת. וישנו הקוסם, זה שאין לך מושג איך הוא עושה דברים. פיינמן היה קוסם."

 

"האחד והיחיד... גאונות במדע כשלעצמה, אינה יכולה להסביר את האגדה ששמה פיינמן. היה זה בוודאי גם הסגנון שלו: עקשן, חצוף, לא מהוקצע, לא מתורבת, גאה, לץ, סקרן נמרץ, ורב מקוריות בכל מה שעשה."

ניור יורק רביו אוף בוקס

 

"מנפץ המוסכמות ובעל ההשפעה המבריק ביותר של דור הפיזיקאים התיאורטיים שלאח המלחמה."

ניו יורק טיימס

 

"ספריו של פיינמן מעידים עליו שהיה איש מקורי, מבריק, סקרן, נמרץ, בררן, נלהב, חברותי, שובר מוסכמות, תאב מדע, בעל עקרונות מוצקים ובעל השקפה על המציאות שהיתה מיוחדת רק לו. כשדן במה שאהב באמת, השתקפה מתוך דבריו גאונותו הטבעית."

וושינגטון פוסט

 

"שתי דרכים היו לפתור בעיות בפיזיקה: אחת, להשתמש במתמטיקה והאחרת, לשאול את פיינמן."

אוברזבר

לעמוד הסופר

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ