חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרות תרגוםש
שר הטבעות: שני הצריחים- רכה‏
טולקין, ג'ון רונלד רעואל , שר הטבעות: שני הצריחים- רכה‏
שם ספר:   שר הטבעות: שני הצריחים- רכה‏
שם מחבר:   ג`ון רונלד רעואל טולקין
שנת הוצאה:   2004
שפת מקור:   אנגלית
 

 

סיפור העלילה הגדול שר הטבעות מוגש בזה לקוראים במהדורה עברית חדשה, המבוססת על המהדורה האנגלית השנייה והמלאה של הספר, לרבות הנספחים.

הסיפור צמח מתוך יצירת חייו של ג'ון רונלד רעואל טולקין – המסכת המיתולוגית רחבת היריעה "הסילמריליון".

במשאל שערכו רשת החנויות ווטרסטון וערוץ 4 של הטלוויזיה הבריטית, 25,000 משיבים הכתירו את שר הטבעות, ברוב קולות מכריע, בתואר "ספר הגדול ביותר של המאה העשרים."

בכרך השני מתוארות עלילותיהם של חברי אחוות הטבעת אחרי שנפרדה. רעיו של פרודו משתתפים בקרבותיה הראשונים של המלחמה הגדולה הממשמשת ובאה; הוא עצמו יוצא עם משרתו סֶם אל תוך ארץ הזדון, כי רק בהר אש שבלבהּ יוכל להשמיד את הטבעת. גוֹלוּם, שהחזיק בטבעת לפניו, עוקב אחריו ומפילו בפח.

ג'ון רונלד רעואל טולקין נולד בבלומפונטיין שבדרום אפריקה ב-1892; משפחתו עברה לאנגליה ב-1895. הוא למד בלשנות, ונעשה פרופסור ללשונות אנגלו-סאקסיות באוניברסיטת אוקספורד ב-1925. ב-1945 קיבל את קתדרת מרטון ללשון ולספרות אנגלית במכללת מרטון באוקספורד, והחזיק בה עד לפרישתו ב-1959. הוא נפטר ב-1973.

"מזלי שיחק לי, משום שאני עצמי לא קראתי את טולקין לפני שמלאו לי עשרים וחמש שנה. כתבתי פנטסיה מאז הייתי בת תשע. ידעתי להיכן אני רוצה ללכת, וכפי שראיתי זאת, היה עלי להגיע לשם בכוחות עצמי. אילו ידעתי שאדם אחר הלך בדרך הזאת לפני, אדם הרבה יותר גדול ממני, ספק אם היה לי האומץ חסר-הבינה להמשיך הלאה."

                                                                                    אורסולה לה-גווין

"הדבר הראשון שאנו מבקשים מסיפור הרפתקה הוא שההרפתקה תהיה רבגונית ומרתקת; במובן זה, כוח המצאתו של טולקין אינו בוגד בו לעולם. בכל עולם דמיוני, הקורא דורש שהוא ייראה מציאותי, ואמות-המידה למציאות בימינו נוקשות הן ומחמירות; טולקין ניחן בכישרון מופלא למתן שמות, ובעין דייקנית להפליא לתיאורים. שום יצירת ספרות שקראתי בחמש השנים האחרונות לא הסבה לי הנאה רבה יותר מאשר שר הטבעות."

                                                                                                ו' ה' אוֹדן


לעמוד הסופר
  

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ