חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפילוסופיהא
אל תוך יער המראות‏
מנגל, אלברטו , אל תוך יער המראות‏
שם ספר:   אל תוך יער המראות‏
שם מחבר:   אלברטו מנגל
שנת הוצאה:   2005
שפת מקור:   אנגלית
 

"אני מאמין, מעבר לכוונות של הסופר ולתקוות של הקורא, שספר יכול להפוך אותנו טובים יותר וחכמים".

אלברטו מנגל אכן מצליח להדביק אותנו באמונתו זו. ספרו הוא הוכחה ליכולת המופלאה הזו של הספרים להעשיר אותנו.

אל תוך יער המראות הוא מסע חתרני אל לב-לבן של המילים – מסע שהאש שלו מוזנת על ידי האנושיות של מנגל, על ידי סקרנותו שאינה יודעת שובע ועל ידי אמונתו במסתורין ובעונג הטמונים בספרים.

הרשימה של מושאי אהבתו מרשימה בהיקפה: מגיבורי תרבות כמו צ'ה גוורה וח"ל בורחס דרך סופרים פחות ידועים כמו צ'סטרטון, מחוויות הקריאה הראשונות של ילדותו, דרך התבוננות אישית כואבת אל אימי משטר הקולונלים בארגנטינה. וכדרכה של אהבה שיש בה צדדים אפלים, סודות ו"נפילות", גם מנגל נאלץ לעשות הפרדה – לעתים כואבת – בין הביקורת כלפי אישיותו של סופר לבין ההתקסמות מיצירותיו. חוש ההומור שלו מאציל משנה חן על כתיבתו.

בעיניו של מנגל, "לאבד את הראש" פירושו לתת לעצמך להיות מובל דרך מבוך מורכב של עובדות ובדיות – ולהגיע לעצמך. להתמסר – אבל לא בעיניים עצומות, ללכת שבי, אפילו ליפול בשבי, אבל להכיר בכך שה"קוסם" הוא אדם גחמני, ילדותי ולעתים אף גזען.

אלברטו מנגל , סופר, מתרגם ומרצה לספרות, נולד בשנת 1948 למשפחה יהודית בבואנוס איירס שבארגנטינה. מאז ילדותו שימשו לו הספרים מפלט מבדידותו, שליוותה אותו בנדודיו מארץ לארץ בעקבות אביו הדיפלומט. התרבויות שפגש העשירו את עולמו ובאו לביטוי בספריו. אוהב ספר מושב זה מדהים את קוראיו ברוחב אופקיו, בעומק חשיבתו ובקריאתו הרגישה והנלהבת. מנגל מתגורר בקלגרי שבקנדה, שם הוא כותב ומלמד.

ספרו תולדות הקריאה ראה אור בהוצאת זמורה-ביתן.בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ