חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןניהולל
לחשוב בתוך הקופסה
שם ספר:   לחשוב בתוך הקופסה
שם מחבר:   גולדנברג ג'קוב ובויד דרו
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   מאי 2015
שפת מקור:   אנגלית
שם מתרגם:   תמרה אבנר
גודל:   13.5*21
מס` עמודים:   320
מחיר:   94
 
רוצים ארגון יצירתי באמת? אם כן, חִשבו בתוך הקופסה. על פי הגישה המסורתית, היצירתיות אינה מובנית ואינה כפופה לכללים או לדפוסים, וכדי להיות מקוריים וחדשנים באמת עליכם לחשוב מחוץ לקופסה. על פי הגישה המסורתית, יש להתחיל בבעיה ואז לערוך סיעור מוחות פרוע עד שמגיעים לפתרון.
חשיבה בתוך הקופסה מראה שחדשנות טובה ומהירה יותר מתרחשת כשפועלים בתוך העולם המוכר לכם (אכן כך, בתוך הקופסה) תוך שימוש בסדרת תבניות המכוונות את התהליך היצירתי באופן שעושה אותנו יצירתיים יותר, לא פחות.
הטכניקות האלה נגזרות ממחקר שגילה סדרה מפתיעה של תבניות המשותפות לכל הפתרונות החדשניים. אלה יוצרות את התשתית ל"חשיבה המצאתית שיטתית", SIT, המשמשת כיום מאות תאגידים בכל רחבי העולם, לרבות חברות מובילות כמו ג'ונסון & ג'ונסון, ג'נרל אלקטריק, פרוקטר & גמבל ופיליפס.
"יצירתיות יכולה להיות פשוטה ושיטתית. בויד וגולדנברג מסבירים מה מרכיב יצירתיות, וכך מסייעים לכולנו להביא לידי ביטוי מיטבי את הפוטנציאל הטמון בנו".
דן אריאלי, מחבר הספר לא רציונלי ולא במקרה

דרו בויד:
בעל ניסיון של 30 שנה בתעשייה. דרו פרש מעבודתו בחברת
ג'ונסון & ג'ונסון בשנת 2010 אחרי קריירה בשיווק, במיזוג ורכישות ובפיתוח בין־לאומי. ייסד וניהל את "התוכנית למומחיות שיווקית" עטורת השבחים
בג'ונסון & ג'ונסון, מעין "אקדמיית שיווק" פנימית. כיום הוא מנחה מוסמך בשיטת SIT שאליה נחשף בעת עבודתו
בג'ונסון & ג'ונסון. כמו כן הוא מדריך, יועץ ומרצה מבוקש בתחומי החדשנות, אמנות השכנוע והמדיה החברתית ומרצה לחדשנות ולשיווק באוניברסיטת סינסינטי.

יעקב גולדנברג:
פרופסור לשיווק מהמרכז הבינתחומי הרצליה, פרופסור אורח באוניברסיטת קולומביה וממייסדיה של חברת SIT - ״חשיבה המצאתית שיטתית״. חוקר יצירתיות, פיתוח מוצרים חדשים, חדשנות, מורכבות שוק ודרכי ההשפעה של רשתות חברתיות. מחקריו פורסמו בכתבי עת מדעיים מובילים כמו ,Journal of Marketing Research Marketing Science ,Management Science
ו-Nature Physics ובמגוון עיתונים כמו "וול סטריט ג'ורנל", "ניו יורק טיימס" ו"בוסטון גלוב". בימים אלה משמש עורך ראשי ב־International Journal of Research in Marketing.
 

לחשוב בתוך הקופסה / גולדברג ג'קוב ובויד דרו by כנרת זמורה ביתן

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ