חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
פרס
אילן כפיר - דני דור - משה מילנר
שמעון פרס, האיש שתמיד היה שם, ניצב במשך יותר משבעים שנה בכל צומת חשוב של מדינת ישראל. מימי הרכש הביטחוני עוד לפני מלחמת העצמאות, דרך הקמת התעשיות הביטחוניות, עסקאות נשק מסביב לעולם בימים שאף מדינה לא רצתה למכור נשק לישראל, הקמת הכור הגרעיני בדימונה, מבצע אנטבה, נסיגת צה"ל מלבנון, חילוץ המשק מאינפלציה של מאות אחוזים, ועוד.
פצצה מתקתקת
דוד יזהר
פצצה מתקתקת הוא סיפור אמיתי שמתאר עולם כפול: פצצה מתקתקת בדמות מחבל מתאבד שנחוש להגיע למרכזי הערים בישראל, ופצצה מתקתקת בנפשו של איש השב"כ שמאיימת להתפוצץ בכל רגע. יזהר דוד, "אלון" של השב"כ, עזב את השירות עקב פוסט־טראומה מורכבת, תוצאת האירועים הקשים שחווה. כיום הוא מורה, מחנך, שותף ומוביל במספר תנועות חינוכיות־חברתיות.
בודן, מרגרט , פיאז
פיאז`ה‏
מרגרט בודן
ז`ן פיאז`ה (1980-1896) רכש לו שם עולמי בזכות עבודתו בתחום הפסיכולוגיה של ילד. מחקריו המפורטים על התפתחות החשיבה, מינקות עד גיל ההתבגרות, שעליהם ביסס את התיאוריה שלו על פעולה מופנמת ואת חזונו על השכל כמערכת של מבנים
בונדי, רות , פליקס‏
פליקס‏
רות בונדי
פליקס רוזנבליט, שנודע בישראל כפנחס רוזן, היה ציוני עוד בחייו של הרצל, חדור באמונה שעליו ועל חבריו, הסטודנטים הציוניים בגרמניה, מוטל התפקיד להוות כוח מחץ שינפץ לרסיסים את היהדות הישנה והרקובה.
אלפרט, הוליס , פליני‏
פליני‏
הוליס אלפרט
פדריקו פליני, יוצרם של סרטים שכבר היום נמנים עם הקלאסיקה של הקולנוע – לה סטראדה, דולצ`ה ויטה, שונה וחצי – כונה כבר בכינויים רבים: גמד, שרלטן, מוקיון, אפילו מפלצת; בה בשעה היו שאמרו עליו: משורר, קוסם, אפילו גאון. פרט אולי לאלפרד היצ`קוק. פליני הוא בלי ספק בעל-רמות-הבמאי הזוהרת והססגונית והמוכרת-מידית בין כל הבמאים בתולדות האמנות השביעית.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ