חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןפסיכולוגיהצ
צלו של האובייקט‏
בולס, כריסטופר , צלו של האובייקט‏
שם ספר:   צלו של האובייקט‏
שם מחבר:   כריסטופר בולס
מו"ל מקור:   דביר
שנת הוצאה:   2000
שפת מקור:   אנגלית
 צילו של האובייקט
, ספרו של הפסיכואנליטיקאי האנגלי כריסטופר בּוּלַס, דן באופן שבו הסובייקט האנושי רושם את חוויותיו המוקדמות של האובייקט. רושם זה הוא צלו של אובייקט המוטל על האני ומותיר את עקבותיו במבוגר. האובייקט יכול להטיל את צלו מבלי שהילד יהיה מסוגל לעבד את היחס הזה דרך ייצוגים נפשיים או לשוניים. אף שאנו יודעים משהו על טיבו של האובייקט המשפיע עלינו, ייתכן שעדין לא חשבנו עליו. בחינת היבט זה של ההחייאה מחדש, באמצעות הקשב לחוויה, של מה שידוע אך עדיין לא נחשב, הוא נושא הספר הזה.

בולס בוחן את זיכרונותיו ואת חוויותיו של התינוק למן האובייקט הראשון שלו, שהוא כמובן, האם. הוא אף בודק את היחס שלנו אל העצמי כאובייקט, ומתמקד בייחוד בהעברה של מערכת הטיפול האימהית אל מערכת הטיפול בעצמי שלנו. הוא גם מגבש את מושג הטריסקסואל, טיפוס יחיד במינו שמשימת חייו היא לזכור בשביל הזולת.

עבודתו של הפסיכואנליטיקאי הקליני, ובעיקר מהלכם של יחסי אובייקט בהעברה ובהעברה נגדית, תופסים מקום נכבד בספר זה. בולס מעצב מבחן לאופן שבו בני אדם זוכרים את החוויות המוקדמות האלה באמצעות תהליכי העברה והעברה הנגדית, ומביא דוגמאות קליניות רבות כדי להראות כיצד המטופל מאלץ את המטפל לחוות את עולם האובייקטים הפנימי שלו.

כריסטופר בולס , נמנה עם חבריה של החברה הפסיכואנליטית הבריטית, והוא נציג מובהק של הזרם הבריטי העצמאי. במרפאתו הפרטית בלונדון הוא עוסק בפסיכואנליזה. בולס כתב עד כה שבעה ספרים, ביניהם את להיות טיפוס שיראה אור בהוצאת "דביר".

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ