חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןהיסטוריהצ
צופן הספינקס‏
וילסון, קולין , צופן הספינקס‏
שם ספר:   צופן הספינקס‏
שם מחבר:   קולין וילסון
מו"ל מקור:   מחברות לספרות
שנת הוצאה:   2002
שפת מקור:   אנגלית
 
מחיר: 98.00 שח המחיר כולל משלוח בדואר ישראל
לרכישה

הספינקס והפירמידות, מבני-מידות נשגבים, אפופי מסתורין ומעוררי יראה, נחשבים לאבני-דרך מן הראשונות בנתיבו של הזמן ההיסטורי. זמנם נקבע לאלף השלישי לפני הספירה.

 

בשנת 1991 הדהים פרופסור לגיאולוגיה מאוניברסיטת בוסטון את העולם האקדמי: הוא הכריז כי הספינקס נשחק על ידי מים, ולא על ידי סופות חול. ה"פצצה" שהטיל הניבה מחקרים שהעלו, כי אנדרטה ענקית זו, שהכריזה על עושרם ועל עוצמתם של דורות נשכחים, נבנתה בשנת 10,500 לפני הספירה! בוניה היו ניצולי הפורענות האיומה שהחריבה את תרבות אטלנטיס, אותה יבשת אבודה שהלהיבה את הדמיון בכל הדורות.

 

צופן הספינקס קורא תיגר על חץ ההיסטוריה המקובל שלפיו החיים הולכים ונעשים מורכבים ומשוכללים יותר ויותר על ציר הזמן. המחבר קולין וילסון טוען כי אלפי שנים לפני שגשוגן של תרבויות מצרים ויוון, כבר התקיימה תרבות מפותחת זו, שהישגיה מותירים את המדע המודרני אובד עצות: ספינותיה שייטו מקצה העולם ועד קצהו; בניה נשאו למרחקים גדולים סלעים שמשקלם מאות טונות; ואומניה קדחו במקדחות שמהירותן הסיבובית גדולה פי 500 מזו של המקדחות המודרניות המשוכללות והמדויקות ביותר.

 

בניסיון לשחזר את הידע הקדום הזה, צופן הספינקס מוליך אותנו למסע מרתק במרחב ובזמן: מסע בין יבשות; מסע בין כוכבים; מסע בין מיתוסים ומסע בין תרבויות. מסע זה מסתיים בעובדה מרעישה: הידע של בני התרבות הקדומה הזאת ואורחות חשיבתם שונים בתכלית מאלה של האדם המודרני.

 

הסופר הבריטי קולין וילסון התפרסם בספרו הזר (1956), מסה על גיבורים מנוכרים בסיפורת המודרנית. לימים כתב ספרים רבים בשלל נושאים ובהם: ארכיאולוגיה, קוסמולוגיה ותפיסה על-חושית. ספריו תורגמו ללשונות רבות.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ