חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
צבע השבועה
יצחק מלר
בצבע השבועה מבקש יצחק מלר, אורתופד אונקולוגי בכיר, לתאר בשפה בלתי מעונבת, ישירה ופשוטה כיצד רופא ישראלי מתמודד באופן יומיומי עם קפיטליזם משתולל, כיבוש מתמשך ובירוקרטיה רפואית שקמה על יוצריה. עמדתו הביקורתית והתקיפה היא בראש ובראשונה אנושית וחומלת ומספרת את סיפורה של המציאות הישראלית דרך אחת מחצרותיה האחוריות המורכבות והטעונות: מערכת הבריאות.
קונדרה, מילן , צוואות נבגדות‏
צוואות נבגדות‏
מילן קונדרה
מסה בת תשעה פרקים עצמאיים, המציעה מבט-על על התרבות האירופית, מסרווַנטֶס ורַאבּלֶה עד פוּאֶנטֶס ורוּשְדי, מז`אנקֶן ועד סטראוינסקי. סטראוינסקי וקאפקא עוברים בסך, עם חבריהם אַנסֶרמֶה ובּרוֹד, המינגווי עם הביוגראף שלו, גֶ`פרי מאיירס, יַנָאצֶ`ק וניטְשֶה.
בכטין, מיכאיל , צורות הזמן והכרונוטופ ברומן‏
צורות הזמן והכרונוטופ ברומן‏
מיכאיל בכטין
לדעת אנשי רוח רבים ברחבי העולם, מיכאיל בכטין הוא חוקר הספרות והתרבות החשוב ביותר שהצמיחה המאה העשרים. על בסיס היכרותו האינטימית עם התרבות המערבית, מספרות יוון העתיקה ועד ימינו, יצר בכטין מפת ספרות מדהימה בהיקפה ובעושר הפרטים שלה וסימן בה
ברגסון, גרשון , צחוק בין קמטים‏
צחוק בין קמטים‏
גרשון ברגסון
המחבר סוקר את דמות הסבים ויחסיהם עם הנכדים בספרות הילדים העברית בדורות האחרונים. למן הסבים יראי-שמים, מן הדורות הקודמים, ועד לסבים "מודרניים" שאינם נבדלים מצעירי הדור, אף לא בלבוש.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ