חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
ספרי מרגניתע
עמק הפחד‏
קונן-דויל, סר ארתור , עמק הפחד‏
שם ספר:   עמק הפחד‏
שם מחבר:   סר ארתור קונן-דויל
מו"ל מקור:   ספרי מרגנית
שפת מקור:   אנגלית
 

מתחילת הופעתו בספריו של אביו-ממציאו, היה שרלוק הולמס אהובם של ההמונים, עד כדי כך שכאשר ניסה א. קונן דויל "להרגו", התקוממו הקוראים ואילצו את המחבר "להשיבו לחיים". בעמק פחד, שהוא אחד מארבעה רומנים שגיבורם הוא הבלש הרווק, מגיע פתק לידי שרלוק הולמס, ובו שורת מספרים וכן המילים "דאגלאס" ו"בירלסטון". הצלחתו בפענוח הצופן הסודי מאפשרת לקורא לעמוד על חריפות שכלו של הבלש, שעד היום לא קמו לו מתחרים.

ואולי, היתה זו רק ראשיתה של התעלומה, שעיקרה רצח שבוצע באחוזה כפרית: איך חדר הרוצח לאחוזת בירלסטון, המוקפת תעלת מים והגשר שמעליה מורם בכל יום עם השקיעה? ואיך נמלט אחרי הרצח? שרלוק הולמס מגיע אל פתרון התעלומה צעד אחר צעד, בזכות ההיגיון החד והעין הבוחנת שבהם ניחן. ורק אז מפתיע קונן דויל, יוצרו של שרלוק הולמס, ומציג לפני הקורא את שורשי התעלומה המביכה – מדוע התרחש הרצח. משום כך נוטל אותנו סיפור המתח המופלא 20 שנה לאחור ואלפי קילומטרים מערבה, ומפגיש אותו עם הדמויות מטילות האימה של ראשי "מסדר החופשיים", שהחזיקו בצבת שלטון הרצח עיירות שלמות, עד שהפכו את עמק ורמיסה לעמק הפחד. שם נערך מאבק האיתנים שממנו צמחה השנאה; והשנאה הוליכה, שנים אחר כך, לרצח המחריד באחוזת בירלסטון.

 

שישים הסיפורים שכתב ארתור קונן דויל על הבלש הגדול מכולם ועל כותב קורותיו הופיעו בעברית ב"מהדורה כרונולוגית" ובה שמונה כרכים: פרשת הבלש הגוסס, תעלומת עמק בוסקומב, פרשת נזר התרשיש, ותעלומת הדמויות המרקדות – אלה ספרי הסיפורים הקצרים; חקירה בשני, כלבם של בני בסקרוויל, חותם הארבעה ועמק הפחד – ארבעת הרומנים.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ