חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןמדעא
אתה נמצא כאן
שם ספר:   אתה נמצא כאן
שם מחבר:   כריסטופר פוטר
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   2013
שפת מקור:   אנגלית
שם מתרגם:   גיא הרלינג
גודל:   21*13.5
מס` עמודים:   335
 אתה
נמצא כאן הוא מסע מסחרר לגילוי היקום ויחסינו איתו כפי שהם נראים מבעד לעדשות המדויקות ביותר של החשיבה המדעית. הוא מגולל ביריעה אחת את כל סיפורו של היקום, מהקווארקים ועד צבירי הגלקסיות, מהמפץ הגדול ועד היווצרות מערכת השמש, ומן הרפש הקדמון ועד הומו סאפיינס. 

כריסטופר פוטר מספר בצורה מבריקה כיצד משהו יכול להתפתח מתוך הלא־כלום, וכיצד משהו הופך להכול; כיצד היקום היה פעם רגע של סימטריה מושלמת, וכיצד היום הוא 13.7 מיליארד שנים של היסטוריה; מה נמצא במרחק יותר מ־10 מיליארד שנות אור מאיתנו, ומה נראה בעולמם של העצמים שגודלם פחות מעשירית מיליארדית המטר. בתבונה ובפליאה חוצה פוטר את הקוסמוס מרגע לידתו ועד סופו הבלתי נמנעובדרך מגלה את כל מה שבאמצע. 

"הקריאה באתה נמצא כאן היא כמו סיור מודרך ביקום עם מכונית צמודה ונהג פרטי. פוטר משוחח עמנו בנעימות, וכל התיאוריות הגדולות וההוגים הגדוליםהיחסות, האבולוציה, תורת הקוואנטים, תורת המיתרים, פיתגורס, גליליאו, איינשטייןחולפים כהרף עין מול החלון."

"בוסטון גלוב" 

כריסטופר פוטר הוא עורך ומחבר בריטי. הוא המנהל לשעבר של סדרת 4th Estate, וכתב בעבר בשביל כתבי עת אחדים, ובהם ה"אינדפנדנט" וה"סאנדי טיימס". 

"אתה נמצא כאן הוא החיסון מפני הוורטיגו הקיומי. הוא יעזור לכם לעמוד על רגליכם בתוך יקום שאין לו גבולות."

מאט רידלי 

"מעורר מחשבה... קווארקים, סקווארקים ומקטעים רוטטים של אנרגיה צרופהכולם מוסברים בצורה אלגנטית... ובעיקר: פוטר מפליא לעמוד על אופייה הארעי של החקירה המדעית, שבה ניחוש יכול להוביל לתובנה, וחולשתה של השערה יכולה להפוך ליתרונה."

"ניו יורקר"

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ