חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
שם ספר:   טירוף
שם מחבר:   מאריה הורנבאכר
מו"ל מקור:   כנרת, זמורה
שנת הוצאה:   2013
שפת מקור:   אנגלית
שם מתרגם:   דלית רנרט
גודל:   21*13.5
מס` עמודים:   318
 "
אני מתענגת על חיי. אלה הם חיים שאני מגוננת עליהם בנחישות. משכתי אותם בכוח בחזרה מהטירוף, והטירוף לא ייקח אותם ממני שוב. אני לא אבזבז אותם. אז מה אם אלה לא חיים נורמליים? אלה החיים שיש לי. כל מה שהם, כל מה שיביאו –  שלי."        מתוך הספר

כשמאריה הורנבאכר פירסמה את ספרה הראשון - מבוזבזת: סיפורה של נערה שהתגברה על אנורקסיה ובולמיה - לא היה לה מושג מה באמת גרם לכאוס השיגעוני הזה בחייה. ואז, בגיל עשרים וארבע, אובחנה הורנבאכר כלוקה בהפרעה דו־קוטבית קיצונית.

טירוף הוא תיעוד עוצמתי מטלטל של מאבק נואש במצבי הרוח הסוערים והאלימים שלה על ידי הרעבה עצמית, שימוש בסמים ואלכוהול, סקס משתק וחתכים עצמיים. זהו ספר אמיץ של אישה הנלחמת על שפיותה בתוך הטירוף המסויט, ומתעקשת לקיים שגרה וזוגיות אף שההפרעה אורבת לה כל הזמן מעבר לפינה.

  

"כותבת וירטואוזית!"                                               ניו יורק טיימס

 "לופת את הקורא מהשורה הראשונה... עוז הרוח הנוקב של הורנבאכר לא מניח לנו לזוז ממנה."                         יו אס איי טודיי

 "באותו גילוי לב אינטימי ואותה עוצמה רגשית כמו בספרה הקודם, הורנבאכר לוקחת אותנו אל מבוך השדים הפסיכולוגיים המבעיתים שלה."                                                                              ELLE

 

"כשניסיתי להחלים חיפשתי ספרים שיסבירו לי מה עושים. חיפשתי ספר על מישהו או מישהי שהיו שם, איפה שאני הייתי. חיפשתי ספר שיגיד לי למה כדאי לי להיות בסדר, ולא איך כדאי להיות בסדר. מצאתי רק ספרים אקדמיים שכתבו פסיכולוגים... מזה הגעתי למסקנה שרק אני יכולה לכתוב את הספר שאני מחפשת." 

מתוך ריאיון עם הסופרת, מעריב nrg

 מאריה הורנבאכר היא סופרת ועיתונאית עטורת פרסים, מרצה על כתיבה ובריאות הנפש. חיה עם בעלה במיניאפוליס, מינסוטה. ספרה מבוזבזת תורגם ל־40 שפות.

בגיל 9 היא היתה בולמית. בגיל 15 אנורקסית. מגיל 16 אושפזה שוב ושוב במוסדות פסיכיאטריים. האבחנה: הפרעות אכילה. בגיל 19 היא שקלה 23.5 ק"ג והרגישה כמעט מושלמת.

 בגיל 24, אחרי אינספור התמוטטויות ובריחות והתקפים ואבחונים, היא הגיעה באקראי לפסיכיאטר הנכון. אין לך דיכאון, הוא אמר בביטחון, יש לך הפרעה דו־קוטבית.

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ