חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
שם ספר:   כוח סוס
שם מחבר:   רוני סומק
מו"ל מקור:   זמורה
מס` עמודים:   70
 
רוני סומק נולד ב-1951 בבגדד, הועלה ארצה ב-1953. למד רישום במכון אבני וספרות ופילוסופיה יהודית באוניברסיטת תל-אביב. היה מדריך חבורות רחוב ובשנים האחרונות מלמד ספרות ומנחה סדנא לכתיבה יוצרת. פרסם 11 ספרי שירה, והאחרון שבהם עד כה הוא "כוח סוס". כמו כן פירסם שני ספרי ילדים ( "כפתור הצחוק" ו"הקוף שלוף והקוף בלוף" עם שירלי סומק).


שיריו תורגמו ל-41 שפות ופורסמו בספרים באנגלית ("האש נשארת באדום"), ערבית ("יסמין", "השירה היא נערת פושעים" ו"חלב אריות"), צרפתית("נולדנו בבגדד" ,"עדות יופי" ו"בגדד-ירושלים.בשולי האש"), קאטלנית ("על נייר זכוכית" ו"אהבה פירטית"), אלבנית ("סימן הנגיסה" ו"כפתור הצחוק"), איטלקית ("הקטלוג האדום של המילה שקיעה" ו"הילד המגמגם") , מקדונית ("חיטה"ו"דרקוני האספלט"), יידיש ("אני עירקי – פיג'מה"), קרואטית ("שירים"), נפאלית ("בגדאד, פברואר 1991"), הולנדית ("בלוז הנשיקה השלישית" ו"פוטו רצח"), דנית ("מברשת השמש"), פורטוגזית ("גול ברגל שמאל"), גרמנית ("מסמרים") ובאנתולוגיות ובכתבי עת ברחבי העולם.

ב-1997 הקליט בניו יורק את "נקמת הילד המגמגם" ובוינה את "קו העוני" - דיסקים משותפים עם המוסיקאי אליוט שארפ. ב-2001 הופיע הדיסק השלישי "קיצור תולדות הוודקה".
ב-2011 הקליט עם "פגועי מח" את "סולו תופים"

ב-1998 הציג עם בני אפרת את "בית חרושת של הטבע". שישה מיצבים בעקבות שירים.(התערוכה הוצגה בגלרית "המומחה" מטעם מוזיאון ישראל ובעקבותיה נוצר הוידאו-ארט "בית חרושת של הטבע" בבימויו של שחר בן-חור.) ב-2004 הציג את "חוואג'ה ביאליק"- 10 רישומים ושיר בעקבות 9 שירים של ביאליק, ב-2007 את "ריה"ל מדריד"-12 רישומים ושיר בעקבות 9 שירים של רבי יהודה הלוי , ב-2010 את "מפית" וב-2012 את "אגם הברבורים" (ארבע התערוכות הוצגו במוזיאון לאמנות ישראלית,רמת-גן).

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ