חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
עיוןשואהח
חידת ואלנברג
שם ספר:   חידת ואלנברג
שם מחבר:   אלכס קרשו
מו"ל מקור:   זמורה
שם מתרגם:   מאנגלית: צילה אלעזר
גודל:   13.5 ס"מ x 21 ס"מ
מס` עמודים:   303
 
ביולי 1944 הגיע לבודפשט הכבושה בידי הנאצים דיפלומט שוודי צעיר במשימה להציל יהודים -כמה שרק יוכל. מולו ניצב אדולף אייכמן, "הפקיד" הנאצי, שמשימתו היתה לשלח את היהודים אל המוות - כמה שרק יוכל. 
הדיפלומט היה ראול ואלנברג, בן 32 בלבד. הוא התמסר למשימתו בכל לבו, כוחו ומרצו, ובתחבולות רבות, לא פעם תוך סיכון חייו שלו, הוא הצליח להערים על אייכמן ועל אנשי צלב החץ ההונגרים, ולהציל עשרות אלפי יהודים מהמשלוחים למחנות.
כאשר כבשו הסובייטים את בודפשט, שישה חודשים אחר כך, הם זימנו את ואלנברג לפגישה שממנה לא חזר. את אייכמן תפסו שליחי מדינת ישראל והוא נשפט למוות בידי מערכת המשפט הישראלית. ואלנברג, לעומת זאת, נעלם בתוככי ברית המועצות, בבית סוהר במוסקבה או בגולאג נידח, וכל המאמצים למוצאו, שעשתה משפחתו ועשו אנשים שהציל, עלו בתוהו. 
אלכס קרשו מגולל את סאגת מאמצי ההצלה הנמרצים שעשה ואלנברג כסיפור מתח, כשהוא מתבסס על חומרים ארכיוניים רבים ובעיקר על עדויות ממקור ראשון של אנשים שחבים את חייהם לאיש. 
אלכס קרשו הוא עיתונאי וסופר אנגלי, שעיקר עניינו מלחמת העולם השנייה. בין ספריו, כולם רבי-מכר: The Bedford Boys על חיילי עיירה אמריקאית אחת בפלישת בעלות הברית לאירופה, The longest Winter על הקרב על הבליטה, וכן The Few על טייסים אמריקאים במלחמת העולם השנייה. אלכס קרשו מתגורר במסצ'וסטס, ארצות הברית.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ