חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
להיעשות אני
ארווין יאלום
ארווין יאלום, שהקדיש את חייו המקצועיים לחקר הזולת מפנה, בזיכרונות אלה, את עינו החוקרת אל עצמו פנימה. הוא פותח את סיפורו בחלום שהיה לו בהיותו בן שתים־עשרה, אשר בו הוא רוכב על אופניו לפני ביתה של נערה שפניה כוסו בפצעי בגרות, וכדי לזכות בתשומת לבה, הוא קורא, "הי אדמת", אבל בחלומו אבי הנערה גורם לו להבין שקריאת בוקר זו בעצם מכאיבה לה. כך נולדה אצלו האמפתיה, והוא אף פעם לא שכח את השיעור הראשון הזה.
פעם כשאהיה יותר צעיר
יעקב בורק
בספרו החדש פעם כשאהיה יותר צעיר בוחן יעקב בורק בדרכו השנונה והמפוכחת את המניעים ותהליכי קבלת ההחלטות, שנבצר מאיתנו לגלות ממבט שגרתי במראת הנפש שלנו. בהתבסס על המחקר המתקדם בתחום מדעי ההתנהגות, מודעות חברתית עמוקה וניסיון חיים של איש עסקים שהצליח אך למד בעיקר משגיאותיו, מנסה בורק למצוא תשובות לשאלות שמרכיבות את מבחני חיינו:
פסיכותרפיה אקזיסטנציאלית
ארווין יאלום
בספרו פסיכותרפיה אקזיסטנציאלית פורש ארווין יאלום את המסד הפילוסופי, התאורטי והקליני של שיטת טיפול שמבליטה את חשיבות האחריות לקיום ולעולם ואת משמעות המוות והבדידות עבור היחיד בהתמודדויותיו עם החיים, עם שפיות ועם חולי נפשי.
גיי, פיטר , פרויד‏
פרויד‏
פיטר גיי
הספר מכניס את הקורא לעולמו של פרויד: לעירו, לחוג חבריו-תלמידיו, למאבקיו המקצועיים, לחייו הארוכים, הדרמאטיים והפוריים. הוא מספר על לבטיו הנוראים ועל משנתו שפתחה עידן חדש בהבנת האדם ומניעיו.
וולהיים, ריצ
פרויד
ריצ`רד וולהיים
כדי להבין את דעותיו של פרויד, יש להכיר את הנסיבות שבהן נוצרו ואת הבעיות שביקשו לפתור. מחבר הספר מנסה להבהיר את הדברים שאמר פרויד, ולהראות את החשיבות שיש לסדר הכרונולוגי שבו נאמרו. כך נפרש לעיני הקורא תיאור של נפש בהתפתחותה במהלך חמישים שנותיה של הפסיכואנליזה
123
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ