חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
אנחנו על השחור
אבירם ברקאי
ואיך נראית מלחמה? אנחנו על השחור מנסה לשפוך אור על האפלה הגדולה הזאת, שרובצת על מלחמת שלום הגליל. אנחנו על השחור מבקש להאיר את שהתרחש בשדה הקרב כפי שתיארו הלוחמים והמפקדים של חטיבת השריון המורחבת 500 באוזניו של ברקאי, וגם את מה שהתרחש בחדרי החדרים של הקבינט הביטחוני.
1973
יגאל קיפניס
"לא נלך על זה" (ראש הממשלה גולדה מאיר להנרי קיסינג`ר, שהפציר בה לקבל את יוזמת השלום המצרית, 28 בפברואר 1973) "רק זה חסר לי" (גולדה מאיר, ששה באוקטובר 1973, עם תחילתה של מלחמת יום הכיפורים)
חסדאי, יעקב , אמת בצל המלחמה ‏
אמת בצל המלחמה ‏
יעקב חסדאי
עד היום הותרו לפרסום רק דברים מעטים מאלה המובאים בספר זה. רובם הוסתרו מעיני הציבור. חלקם נאסר לפרסום אפילו בתוך שורות הצבא. אולי אין זה תמוה – כיוון שיעקב חסדאי, קצין-לוחם בעל עבר קרבי מפואר, הוא איש-ריבו של הממסד הצבאי. אלפי חיילים ומפקדים ברחבי הארץ שמעו את דבריו הנחרצים והיו עדים למאבקו לחזור אל אמיתות יסוד, לחשוף רשלנות, ניוון וצביעות. כתביו של חסדאי אינם מן הדברים שיש בהם נחת.
הרסי, ג
אוהב המלחמה‏
ג`ון הרסי
חיי היומיום של טייסי "המבצרים המעופפים" האמריקניים בבריטניה במלחמת העולם השנייה; גיחה אחר גיחה, רגשות, פחדים, מתח, ידידויות, אהבות – ומעל הכול: החיזור המתמיד אחר המוות.
אמברוז, סטיבן , אחים בקרב‏
אחים בקרב‏
סטיבן אמברוז
אחים בקרב הוא סיפורם של הגברים ביחידה יוצאת דופן זו, שלחמו, רעבו, קפאו מקור ומתו, בפלוגה שסבלה אבדות כבדות וראתה בעיטור "הלב הסגול" – העיטור הגבוה ביותר בצבא ארצות הברית – תג תפקיד בלבד. עשרות שעות של ראיונות עם ניצולי הפלוגה, וכן עיון ביומני החיילים ובמכתבים ששלחו, סייעו בידי אמברוז לטוות את סיפור הפלוגה ולהעלותו על הכתב, לרוב במילים של הלוחמים עצמם.
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ