חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
מילן, אלן אלכסנדר , פו הדוב‏
שם ספר:   פו הדוב‏
שם מחבר:   אלן אלכסנדר מילן
מו"ל מקור:   מחברות לספרות
שנת הוצאה:   2003
שפת מקור:   אנגלית
 


הדובה ויני (Winnie)
היתה מפורסמת בלונדון של אותם ימים, אך לא היתה דובת קוטב. היא נרכשה כגורה על ידי קצין בצבא של קנדה, סגן קולבורן (בתמונה מימין) שקרא לה על שם עירו, ויניפג. ויני אומצה על ידי גדודו של קולבורן, וכשהגדוד נשלח לאנגליה בראשית מלחמת העולם הראשונה, היא באה איתו. כאשר הגדוד יצא להילחם, בסוף 1914, היא נמסרה במתנה לגן החיות של לונדון. כיוון שבילתה את כל חייה בחברת בני אדם, יכלו ילדים להיכנס לכלובה בלי חשש. כריסטופר רובין ראה אותה בעת ביקור בגן החיות, והחליט לכנות מחדש את דוב הבובה שלו (אדוארד) על שמה. בתמונות נראה כריסטופר רובין עם דב הבובה שלו, ובחברתה של הדובה ויני בגן החיות.

דן מישר נולד בירושלים בסתיו 1973, הבכור בין ארבעה אחים, וכונה במשפחה דן-דן. גדל בירושלים ובארצות הברית, ומגיל צעיר בלט ברוחב אופקים יוצא דופן. למד בבית הספר התיכון שליד האוניברסיטה העברית, ואחרי שירותו הצבאי למד היסטוריה ולימודים קלאסיים באוניברסיטה העברית. במיוחד אהב את לימוד השפה היוונית העתיקה והצטיין בתרגומיו. להנאתו בלע את מיטב הספרות העולמית הקלאסית וספרי שירה לרוב.

בנוסף לכך התמסר למוזיקה שנראתה לו נעדרת זיוף: מבוב דילן ושירת הבלוז ועד למוזיקת עולם וזמרתו של פרנקו מקונגו-זאיר. את הספר פו הדב, תרגם דן להנאתו בחורף 1996-1995. על סף סיום לימודיו לתואר מוסמך, וכשהוא בתהליכי הרשמה ללימודים לתואר שלישי בחו"ל, טבע דן בים התיכון בקיץ 1999.

לעמוד הסופר    

בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ