חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
פילוסופיית האהבה של קירקגור
שרון קרישק
בסתיו 1841 רעשה קופנהגן, כשבן הטובים סורן קירקגור חזר בו מהצעת הנישואים לרגינה אולסן היפה, והותיר אותה פגועה ושבורת לב. קירקגור, שלימים נחשב לאחד ההוגים העמוקים והמשפיעים של המאה התשע־עשרה, נאבק מאז אותה פרדה ועד יום מותו להבין ולנסח מהי הדרך הנכונה לחיות — ומהי הדרך הנכונה לאהוב.
אריסטו , פואטיקה‏
פואטיקה‏
אריסטו
ה"פואטיקה" לאריסטו הוא חיבור ראשון בספרות העולם העוסק בבעיות השירה מבחינה מדעית. ספר זה, הדן בפיוט היווני מראשיתו-מלפני הומרוס – והמקיף תקופה בת 500 שנה ויותר,
ארבל, אילנה , פוקו וההומניזם‏
פוקו וההומניזם‏
אילנה ארבל
פוקו וההומניזם מנתח את מבנה הטיעונים של פוקו, תוך חשיפת אחדים מן הקשיים הפנימיים שבהם. עיקרם הוא הסתירה כביכול הנוצרת בין קריאתו של פוקו למאבק פוליטי שמטרתו היא החירות, לניסיונו להגן על עמדה רלטיביסטית בכל הקשור לאדם ולערכים.
סיגד, רן , פילו-סופיה‏
פילו-סופיה‏
הספר מבקש להוכיח כי ניתן להגדיר את האמת האחת וההכרחית בפילוסופיה. הספר נוגד בכך את העמדה הרווחת במחשבת זמננו המבוססת על ספקנות ויחסיות. הספר נוקט עמדה שונה גם מן המסורת הפילוסופית ומבקש להראות שהאמת האחת וההכרחית ניתנת לאיתור רק בתנאי שהיא מבוססת על אי-ידיעה.
גור-זאב, אילן , פילוסופיה,פוליטיקה וחינוך‏
פילוסופיה,פוליטיקה וחינוך‏
אילן גור-זאב
המחבר, ד"ר אילן גור-זאב, נוטל אותנו להרפתקה אינטלקטואלית חושפנית, מאלפת וקוראת תיגר – התפתחותו הפילוסופית והפוליטית של החינוך בארץ ישראל במהלך מאה שנות ציונות.
12
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ