חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
אינקוגניטו: החיים הסודיים של המוח
דייוויד איגלמן
בספרו המבריק ומעורר המחשבה אינקוגניטו מסייר חוקר מערכת העצבים דייוויד איגלמן במעמקי המוח הלא־מוּדע, ובתוך כך שופך אור על עשרות תעלומות מפתיעות: מדוע בני אדם נוהגים לשמור את כספם בחשבונות שאינם מניבים ריבית? מדוע אנו נוטים להתחתן עם בני זוג ששמם מתחיל באות שבה מתחיל שמנו שלנו? למה קשה כל כך לשמור סוד? איך אנחנו יכולים לדעת מה הלא-מודע שלנו אומר (רמז: להטיל מטבע)? מדוע כף הרגל מספיקה לעשות את חצי הדרך אל דוושת הבלם לפני שאנו נעשים מוּדעים לסכנה מלפנים? מה משותף לאודיסיאוס ולמצוקת האשראי? האם נכון שאנשים מסוימים נוטים יותר לבגוד בבני זוגם?
איך לגלות שקרים
פמלה מאייר
אנשים‭ ‬סביבנו‭ ‬משקרים‭ ‬לנו‭ ‬כל‭ ‬הזמן‭ ‬‮—‬‭ ‬חברים, ‬בני‭ ‬משפחה, ‬עמיתים‭ ‬לעבודה, ‬אנשי‭ ‬מכירות. ‬איש‭ ‬מאיתנו‭ ‬אינו‭ ‬חסין, ‬וכולנו‭ ‬קורבנות‭ ‬של‭ ‬כמעט‭ ‬מאתיים‭ ‬שקרים‭ ‬ביום. ‬לא‭ ‬עוד‭.‬
אבא אני כובשת
שירה סתיו
ספרה של שירה סתיו אבא אני כובשת הוא ספר חכם, מרתק ונועז מכל זווית שבה נבחר להתבונן בו. סתיו מניחה בו תשתית תיאורטית מקורית ומוצקה לדיון בספרות כתובה בידי נשים, והיא עושה זאת בבהירות נדירה ובאיזון מדויק בין מרחק אנליטי ובין קריאה אמפטית.
איך מוצאים חתול שחור בחדר חשוך
יעקב בורק
מדוע חסרי חוש הומור ממשיכים לספר בדיחות לא מצחיקות? האם השמעת מוזיקה קלסית אכן מסייעת להתפתחות תינוקות? מדוע רזים וגבוהים משתכרים יותר?
אמנות השכנוע או פליפנוזה
קווין דאטון
"מה היית אומר לו סיפרתי לך שפירומן פסיכופתי הוא קרוב לוודאי האיש שיתנדב להציל אותך מבניין בוער?" אמנות השכנוע או פליפנוזה הוא ספר על אודות סוג מיוחד במינו של שכנוע: שכנוע גורף ומיידי, שהמחבר מכנה "פליפנוזיס". הוא נוצר בתוך שתי שניות ויכול לפרק מנשקו מיידית גם את המוח החשדני והמתגונן ביותר. זהו סוג של ריגול פסיכולוגי מתוחכם אשר בידיים נכונות יכול לשכך כל קונפליקט
123456
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ