חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
להמציא את האויב
אומברטו אקו
כל מדינה זקוקה לאויב, ואם אין לה אויב, היא חייבת להמציא אותו. זה הרעיון המאתגר, המהפכני, שעומד בבסיס מקבץ המסות להמציא את האויב. הספר מכסה מגוון רחב של נושאים שעליהם כתב אקו בשנים האחרונות. בין היתר הוא מנתח את הגותו של תומס אקווינס על אודות מקומם של עוברים בגן עדן, סוקר את התפתחות האסטרונומיה בימי הביניים, מתפעל מיופייה של שלהבת האש, מלהטט בפתגמים שלפיהם אפשר לחיות ואפילו מהרהר על אודות ויקיליקס.
לידה - כשהרוח והחומר נפגשים
שרי אריסון
בספר, חושפת אריסון בפני הקוראים את הדרך שעברה במישור העסקי והרוחני, ומשתפת בתובנות שהגיעה אליהן בדבר החיבור בין השניים. היא מבקשת לחלוק עמנו מקרוב את מסעה האישי והמרגש, ולשרטט את הדרך בה היא רואה את העתיד. "אני מאמינה שהמודל שלי יאפשר ליחידים, לחברות ואולי אפילו למדינות, להפוך את הקריסה לשינוי, להפוך את המשבר להזדמנות, להפגיש את הרוח והחומר וליילד מהחיבור ביניהם את העתיד", אומרת אריסון.
לסיכום ארבעים סיפורים מן החיים שאחרי
לסיכום ארבעים סיפורים מן החיים שאחרי
דיוויד איגלמן
ארבעים אפשרויות מפתיעות ומשעשעות שמעולם לא העלינו על דעתנו לחיים שאחרֵי. מה נגלה כאשר נגיע "לשם"? האם אלוהים הוא בגודל חיידק ואינו מודע כלל לקיומנו? האם אנחנו רק דמויות רקע בחלומות של אחרים? האם אלוהים הוא זוג נשוי משועמם? האם נפגוש שם, בחיים שאחרֵי, רק את האנשים שאנחנו זוכרים? האם החיים שאחרֵי מכילים את כל אלפי האלים הקודמים שכבר אין להם חסידים? האם נתפצל שם לגילים השונים שלנו, ואולי נפגוש את מי שיכולנו להיות?
שטייניץ, יובל , לעולם תהא המטאפיסיקה‏
לעולם תהא המטאפיסיקה‏
יובל שטייניץ
הספר מתכוון להגן על המטאפיזיקה ולהוכיח את קיומן של אמיתות מוחלטות ואת חיוניותן לפילוסופיה ולמדע, ומהווה מבוא צלול ומרתק לפילוסופיה האנליטית ולמטאפיזיקה כאחת. הזמנה לפילוסופיה, ספרו הראשון של יובל שטייניץ, המשמש כמבוא ראשוני לפילוסופיה, קצר ביקורות נלהבות וכבר זכה לשמונה מהדורות. שני הספרים יראו-אור בקרוב באנגלית
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ