חפש
לפי שם ספר
לפי שם מחבר
 
 
 
 
הזמן הפלסטיני
יואב גלבר
בספר הזמן הפלסטיני מגולל ההיסטוריון יואב גלבר את מסכת הניסיונות שעשו ממשלות ישראל להגיע לפתרון המקווה, את מעורבות ארצות הברית, את היחסים החשאיים שנרקמו בין ירדן וישראל, ואת צמיחתם של הפלסטינים לעם, כולל המעמד הבינלאומי שרכשו לצד השתלטותם על ממלכת ירדן. את הספר מסיימת הדרמה עוצרת הנשימה של ספטמבר 1970 בירדן, הקרויה ספטמבר "השחור", שלו הסתיימה אחרת, היתה מובילה את אזורנו מי יודע לאן.
האומה והמוות
עדית זרטל
איך זוכרים/שוכחים הישראלים את השואה, מתי ולאילו מטרות? איזה תפקיד ממלאים מתֵי השואה ומתים לאומיים אחרים במרחב הציבורי הציוני והישראלי? מה חלקם בחיי היומיום של ישראל, בתודעתה העצמית ובתרבות הפוליטית שלה, וכיצד הם מגויסים לצורכי המדינה ולניהול ענייניה? האם ישראל היא "קהילת קורבן" המקדשת ומנציחה את קורבנוּתה, ובתוך כך גם מקרבנת אחרים? בספרה האומה והמוות מציעה פרופסור עדית זרטל ניתוח מסעיר ומטלטל של טקסטים ישראליים מכוננים ושל תעודות חדשות ולא מוכרות, ומציגה בעזרתם את נוכחותם הפעילה של מתֵי השואה והזיכרון המאורגן של השואה בתרבות הפוליטית הישראלית.
המל״ל
ארד עוזי ולימור בן-הר
הספר המל"ל — המאבק להקמתה של "המועצה לביטחון לאומי" וביסוסה בצמרת מתמודד עם שאלה היסטורית נוקבת: כיצד זה שבישראל עמוסת האתגרים הביטחוניים חסרו במשרד ראש הממשלה עד 1999 מטה או מנגנון מקצועי לתחומי שלום ומלחמה ומה שביניהם, כפי שיש במתקדמות שבמדינות? מדוע, גם לאחר שבעקבות מחדלים כאובים והמלצותיהם של מומחים, בכירים וועדות חקירה על הקמת מנגנון כזה, נותרו אלה בבחינת אות מתה?
הקרב על השירות
איתי בן חורין
הקרב על השירות מתאר, בין היתר, את הזיגזגים של אהוד ברק, את הבטחותיו של אריאל שרון שלא קוימו, את התרגילים של בנימין נתניהו, את הטעות האסטרטגית של יאיר לפיד ומעל הכול - את התחכום של הפוליטיקאים החרדים אשר פעם אחר פעם מצליחים לנצח את המחנה המשרת. למרות כל זאת מאבק עיקש הביא לתחילתו של תהליך גיוס חרדים לצבא או לשירות אזרחי בהיקף של אלפים ספורים מדי שנה.
הנסיכים
גיל סמסונוב
בספרו הנסיכים מספר גיל סמסונוב — בעצמו בן ה"דור השני" של המשפחה הלוחמת, ומי שהיה שָם לצד דור המרד ודור הנסיכים מאז סוף ימי בגין — את סיפורם של הנסיכים: סיפור על דור מיוחד שנולד לתנועה מיוחדת. סיפור שמעולם לא סופר במלואו ואשר בלעדיו אי אפשר להבין את ההיסטוריה הפוליטית ואת ההווה הפוליטי של מדינת ישראל.
12345
בניית אתריםבנית אתרים 

 


 © 2008 כל הזכויות שמורות להוצאת כנרת, זמורה-ביתן, דביר בע"מ